SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

InPost rozwija Ekozwroty. Można oddać używane ubrania i buty

InPost rozszerza usługę Ekozwroty. Pozwoli ona na oddawanie niechcianych ubrań, butów, książek, zabawek czy elektrosprzętów do dowolnego urządzenia InPost. Zwrócone przez Paczkomat rzeczy zostaną przekazane Fundacji Odzyskaj Środowisko i ponownie wykorzystane, bądź przetworzone w procesie recyklingu. Partnerem akcji jest CCC.

Article

Dzięki Ekozwrotom polscy konsumenci mogą bezpłatnie oddać nieprzydatne już im obuwie, a także ubrania do dowolnego Paczkomatu.

Zobacz: InPost i Modivo wprowadzają pierwszy w Polsce system zamkniętego obiegu opakowań wielokrotnego użytku

Jak skorzystać z Ekozwrotu?

Pod koniec zeszłego roku każdy Paczkomat zyskał nową funkcjonalność - posłużył jako miejsce oddawania nieużywanych, lecz sprawnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Teraz firma zdecydowała się poszerzyć kategorie możliwych zwrotów o nienoszone już ubrania i obuwie.

Wystarczy wejść na stronę: szybkiezwroty.pl/pl/EKOzwroty, a następnie nadać paczkę w najbliższej maszynie InPost. Przesyłka zostanie odebrana podczas następnej wizyty kuriera.

Zobacz: InPost z nowym rodzajem Paczkomatu. Ma tylko jedną komorę

- Każda rzecz nadawana poprzez Paczkomat będzie podlegała weryfikacji i selekcji, a następnie może trafić ponownie na rynek po odpowiednim przygotowaniu. Przedmioty nie spełniające norm trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania co umożliwi maksymalny odzysk surowców – mówi Sebastian Anioł, dyrektor działu innowacji logistycznej InPost.

Każdy kto włączy się do akcji Ekozwroty, oddając w niej buty, otrzyma drogą sms kod zniżkowy 10% na zakupy w sklepie internetowym CCC.

Zobacz: InPost uruchamia nowy typ Paczkomatów. Nie trzeba wpisywać kodu przesyłki

- Ekozwroty to szansa dla przemysłu odzieżowego na minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. My chcemy tę szansę wykorzystać. Nasza współpraca z InPost pozwala ograniczyć liczbę obuwia i ubrań trafiających na śmietniki, a do tego wprowadza do naszego codziennego życia bardzo potrzebne elementy ekonomii cyrkularnej, tak ważnej w dobie zmian klimatycznych – wyjaśnia Agnieszka Kępińska-Sadowska, dyrektor zarządzająca pionu komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w Grupie CCC.

Dołącz do dyskusji: InPost rozwija Ekozwroty. Można oddać używane ubrania i buty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl