SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

InPost pozyskał kolejną metropolię do programu „Green City”. Pierwsza Łódź, teraz Kraków

InPost nawiązał współpracę z miastem Kraków w ramach programu Green City, który ma pomagać w ochronie środowiska poprzez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Wcześniej taką umowę firma podpisała z władzami miast Łódź.

Article

Jak podkreśla InPost, program Green City wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą "smart city", obejmując rozwój nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach InPost, rozwój transportu przyjaznego środowisku, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze.

Dodatkowo, w miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać swoją flotę dostawczą na samochody elektryczne.

- Jako lider rynku wyznaczamy standardy w biznesie, także w zakresie odpowiedzialności za środowisko. Mamy ambitny cel – chcemy być najbardziej neutralną klimatycznie firmą logistyczną w Polsce, a docelowo osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną. Co więcej, wspólnie z naszymi partnerami samorządowymi rozpoczynamy działania na rzecz zwiększania komfortu życia mieszkańców polskich miast – przez rozwój mobilnego dostępu do usług miejskich, wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego, czy ochronę powietrza. Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą firmą logistyczną na świecie, która połączyła siły z samorządami w działaniach na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Do końca roku chcemy objąć programem kilkadziesiąt największych miast w Polsce - stwierdził Rafał Brzoska, prezes InPost.

- Kraków od lat stawia na ekologię i jest liderem w tym zakresie w Polsce. Celem głównym naszych wspólnych działań z InPost jest promocja aktywności proekologicznych, budowa wspierającej infrastruktury oraz realizacja inicjatyw budujących i promujących zachowania proekologiczne wśród mieszkańców. Chcemy dalej rozwijać idee elektromobilności wykorzystując dobre praktyki wypracowane przez InPost. W tym celu, w ramach istniejącej i planowanej infrastruktury urzędomatów i paczkomatów, na ich bazie może powstać sieć stacji ładowania pojazdów z napędem elektrycznym - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Nie tylko Kraków

W marcu InPost wraz z władzami miejskimi Łodzi uruchomili program o nazwie Green City, który w założeniach ma pomagać w ochronie środowiska. W ramach projektu w mieście pojawi się większa liczba Paczkomatów, przy niektórych punktach odbioru zostaną zamontowane ładowarki do aut elektrycznych. InPost planuje też większą liczbę ekologicznych samochodów dla kurierów.

Dołącz do dyskusji: InPost pozyskał kolejną metropolię do programu „Green City”. Pierwsza Łódź, teraz Kraków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl