SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

inReach SE+ i inReach Explorer+ - komunikatory satelitarne Garmin (wideo)

Firma Garmin rozszerza swoją ofertę urządzeń outdoorowych o komunikatory satelitarne - modele inReach SE+ oraz inReach Explorer+. To pierwsze urządzenia wyposażone w technologię komunikacji satelitarnej inReach.

Article

Zarówno Garmin inReach SE+, jak i Garmin inReach Explorer+, zapewniają 100% globalny zasięg sieci satelitarnej Iridium, dzięki czemu mogą odbierać i wysyłać wiadomości SMS na każdy numer komórkowy, adres e-mail lub do innego urządzenia inReach. Oba urządzenia wyposażono w interaktywną funkcję SOS pozwalającą skontaktować się z GEOS (całodobowym centrum poszukiwawczo-ratunkowym), odbierać potwierdzenia dostarczenia, czy uzyskiwać profesjonalne porady. Użytkownik może ustawić także specjalny kontakt alarmowy, który zostanie poinformowany w przypadku użycia funkcji SOS. Kolorowy, jasny, trans-reflektywny ekran TFT, jest przystosowany do użytku w warunkach wyprawowych.

Oba modele posiadają wbudowany odbiornik GPS umożliwiający podstawową nawigację, śledzenie trasy, podążanie wyznaczoną trasą, zapisywanie punktów i powrót do miejsca startu po własnym śladzie. inReach Explorer+ oferuje dodatkowe funkcje nawigacyjne dzięki fabrycznie wgranym mapom topograficznym Garmin Topo, wbudowanemu kompasowi cyfrowemu oraz wysokościomierzowi barometrycznemu.

Komunikatory inReach mogą przesyłać do serwisu MapShare lokalizację i ślad we wcześniej ustalonych odstępach czasu, aby bliscy mogli sprawdzić, gdzie znajduje się użytkownik.

Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem urządzenia inReach można synchronizować z bezpłatną aplikacją Earthmate. Umożliwia to m.in. dostęp do map topograficznych, kolorowych zdjęć lotniczych i innych funkcji. Dla obu urządzeń dostępne są także opcjonalne komunikaty pogodowe. Ponadto użytkownicy komunikatorów uzyskują dostęp do funkcjonującego w chmurze portalu, umożliwiającego planowanie podróży (poprzez trasy i punkty), synchronizowanie i zarządzanie ustawieniami urządzenia, a także przechowywanie danych z odbytych już podróży.

Czas pracy baterii w komunikatorach satelitarnych inReach SE+ i Explorer+ wynosi do 100 godz. w trybie śledzenia oraz do 30 dni w trybie oszczędzania baterii. Wzmocniona obudowa oferuje odporność na uderzenia i wodoszczelność zgodną ze standardem IPX7.

Komunikatory satelitarne Garmin inReach SE+ i inReach Explorer+ będą dostępne w sprzedaży pod koniec I kwartału 2017 r. Ceny urządzeń na razie nie są znane. Dostęp do sieci Iridium i komunikacja za pomocą urządzeń inReach SE+ i Explorer+ wymaga subskrypcji usługi satelitarnej. Dostępne są pakiety roczne oraz plany miesięczne, dzięki którym opłaty ponosi się tylko wtedy, gdy korzysta się z urządzenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: inReach SE+ i inReach Explorer+ - komunikatory satelitarne Garmin (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl