SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe funkcje na Instagramie. Wśród nich m.in. międzyplatformowe publikowanie treści

Na platformie społecznościowej Instagram pojawią się nowe funkcje. Użytkownicy otrzymają możliwość międzyplatformowego publikowania treści, funkcję "Collabs" oraz możliwość postowania za pośrednictwem PC, Maca i iPada.

Fot. Pixahive Article

To nie jest pierwsza funkcja cross-postowania, jaką wprowadza firma Marka Zuckerberga. Należy przypomnieć, że podobne rozwiązanie zostało wprowadzone już rok temu, kiedy użytkownicy dostali możliwość publikowania relacji i rolek z Instagrama na Facebooku. Tym razem firma obrała odwrotny kurs. Treści wideo i zdjęcia publikowane na Facebooku będą mogły równocześnie pojawiać się bezpośrednio na Instagramie. Ma to na celu ułatwić publikacje użytkownikom korzystającym z obu platform, którzy nie będą musieli przesyłać ich dwukrotnie. Przy okazji ruch ten pozwoli na zapełnienie Instagrama strumieniem nowych treści, co może pomóc firmie w walce z konkurencyjnymi mediami społecznościowymi.

Międzyplatformowe publikowanie treści

Jak informuje portal techcrunch nowa funkcja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona i została wprowadzona na początku tego miesiąca w ramach globalnych testów dla niewielkiej grupy użytkowników. Należy tu zaznaczyć, że testerzy muszą spełniać jeszcze dodatkowy warunek połączenia konta osobistego lub biznesowego z profilem na Instagramie.

Dla osób zakwalifikowanych do testów pojawiła się nowa funkcja w oknie publikowania postów na Facebooku. Ukazał się w nim nowy przycisk, który umożliwia wybranie opcji udostępnienia treści również na połączonym koncie Instagramowym. Podczas publikacji aplikacja wyda powiadomienie informujące o jednorazowej cross-publikacji. Istnieje również możliwość ustawienia domyślnego symultanicznego publikowania treści na platformach. Aby ją uruchomić, należy znaleźć ustawienia konta i zaznaczyć automatyczne udostępnianie wszystkich treści z Facebooka na Instagramie.

Według informacji uzyskanych przez techcrunch użytkownicy otrzymają możliwość cross-publikowania pojedynczego filmu, zdjęcia lub albumu zawierającego do 10 zdjęć (czyli maksymalnej ilości obsługiwanej przez aplikację Instagram). Należy pamiętać, że inne formaty jak chociażby animowane obrazki GIF, czy posty zawierające tekst nie kwalifikują się do publikowania międzyplatformowego.

Publikowanie z PC oraz funkcja „Collabs”

Warto również dodać, że Instagram wprowadza funkcję publikacji treści z poziomu przeglądarki na PC, Maca oraz iPada. Firma zapewne zauważyła, że użytkownicy prosili o tę opcję od długiego czasu. Co ciekawe ruch ten wyeliminuje prawdopodobnie dziesiątki aplikacji, które umożliwiały użytkownikom publikowanie pojedynczych zdjęć na platformie. Żadna z nich jednak nie zapewniała pełnej funkcjonalności mobilnej aplikacji Instagram.

Instagram

Dodatkowo w aplikacji pojawi się lada moment wyczekiwana funkcja „Collabs”, która umożliwia współtworzenie postów i rolek na kanale. Tego typu treści będą publikowane na kontach obu osób współdzielących post, dodatkowo pojawią się na obu profilach i będą miały tę samą liczbą polubień oraz te same komentarze.

Collabs

TikTok walczy ze szkodliwą treścią

TikTok, popularna platforma społecznościowa, chce walczyć z fałszywymi i szkodliwymi treściami. Właśnie poinformowała, że w drugim kwartale tego roku usunęła globalnie ponad 81,5 mln treści wideo za naruszenie zasad społeczności lub warunków korzystania z serwisu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe funkcje na Instagramie. Wśród nich m.in. międzyplatformowe publikowanie treści

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl