SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instagram walczy z hejtem. Pojawi się blokowanie komentarzy i ostrzeżenia

Platforma społecznościowa Instagram poinformowała o wprowadzeniu nowych rozwiązań, które mają pomóc w walce z mową nienawiści na niej. Użytkownicy będą mogli m.in. blokować komentarze od konkretnych grup użytkowników, ograniczać liczbę osób wysyłających wiadomości, zaś autorzy hejterskich komentarzy będą otrzymywać ostrzeżenia.

Article

Wprowadzane właśnie przez Instagrama narzędzia mają pomóc w walce z falą nadużyć w internecie.

- Ogłaszamy zestaw nowych funkcji, które pomogą chronić ludzi przed nadużyciami na Instagramie - przekazał szef Instagrama, Adam Mosseri. - Mamy obowiązek upewnić się, że wszyscy czują się bezpiecznie, gdy wchodzą na Instagrama. Nie zezwalamy na mowę nienawiści lub zastraszanie na Instagramie i usuwamy je, gdy tylko je znajdziemy. Chcemy również chronić ludzi przed doświadczaniem takich nadużyć, dlatego stale słuchamy opinii ekspertów i naszej społeczności oraz opracowujemy nowe funkcje, aby dać użytkownikom większą kontrolę nad ich doświadczeniami na Instagramie i pomóc im chronić się przed nadużyciami - dodał.

Funkcja limity i ukrywanie komentarzy

Jednym z narzędzi jest nowa funkcja o nazwie Limity, która umożliwi użytkownikom automatyczne ukrywanie komentarzy i bezpośrednich próśb o wiadomości od innych użytkowników, których jeszcze nie obserwowali lub którzy dopiero niedawno ich obserwowali. Można też blokowania wiadomości od nieznanych osób.

 - Opracowaliśmy tę funkcję, ponieważ słyszeliśmy, że twórcy i osoby publiczne czasami doświadczają nagłych skoków liczby komentarzy od ludzi, których nie znają - mówi Adam Mosseri. Dodał, że w wielu przypadkach jest to wyraz poparcia - np. gdy twórcy stają się popularni po zdobyciu medalu olimpijskiego. - Ale czasami może to również oznaczać napływ niechcianych komentarzy lub wiadomości. Teraz, jeśli przez to przechodzisz możesz włączyć Limity i uniknąć tego zjawiska - dodaje.

Podaje, że wiele negatywnych komentarzy wobec osób publicznych pochodzi od użytkowników, którzy nie śledzą ich poczynań lub śledzą je od niedawna.

Funkcja Limity jest udostępniana wszystkim użytkownikom Instagrama na całym świecie i pozwoli ludziom decydować, jak długo chcą ukrywać komentarze i prośby o wiadomości.

Menedżer ds. polityki publicznej na Instagramie w Europie, Tom Gault, powiedział agencji prasowej PA, że narzędzie Limits zostało wprowadzone w celu zwalczania incydentów, takich jak finał Euro 2020, kiedy osoby publiczne widzą nagły wzrost liczby ukierunkowanych komentarzy i żądań wiadomości w następstwie wydarzenia .

- Nasze własne badania, a także informacje zwrotne od osób publicznych pokazują, że wiele negatywnych opinii skierowanych do znanych osób pochodzi od tych, którzy ich nie obserwują lub którzy ostatnio ich śledzili - powiedział.

Widoczne to miało być po niedawnym finale Euro 2020, który spowodował znaczny wzrost liczby rasistowskich wyzwisk pod adresem piłkarzy.

Ostrzeżenia dla autorów obraźliwych wpisów

Instagram wzmocnił również ostrzeżenia w aplikacji, które wyświetla osobom próbującym publikować potencjalnie obraźliwe treści. Z każdą taką próba ostrzeżenia mają być coraz mocniejsze, a ostatecznością będzie usunięcie konta.

- Przykładowo, w ciągu ostatniego tygodnia średnio około miliona razy dziennie wyświetlaliśmy ostrzeżenia do osób, których komentarze były potencjalnie obraźliwe. Z tego w około 50 proc. przypadków komentarz był edytowany lub usuwany przez użytkownika na podstawie tych ostrzeżeń - podaje szef Instagrama.

Kolejnym narzędziem jest narzędzie do filtrowania ukrytych słów dla wszystkich użytkowników na całym świecie, umożliwiając użytkownikom filtrowanie słów, fraz i emotikonów, których nie chcą widzieć.

Instagram podkreśla, że celem tych narzędzi jest zapewnienie ludziom większej kontroli przy jednoczesnym zapewnieniu im bezpieczeństwa podczas korzystania z witryny.

Narzędzie może zostać również rozszerzone w przyszłości, aby automatycznie zachęcać użytkowników do włączenia Limitów, gdy platforma wykryje, że użytkownik może doświadczać gwałtownego wzrostu liczby komentarzy i wiadomości bezpośrednich.

Funkcja „Wyszukiwanie głosowe” pojawi się na Instagramie

Kolejna funkcja, nad którą pracuje Instagram, została ujawniona przez Matta Navarrę - to wyciek z aplikacji przenośnych. Odkrycie Navarry pokazuje, że programiści Instagrama pracują nad nową funkcją wyszukiwania.

Jak wiadomo, przeszukując dziś Instagram, oprócz użytkowników, można również dotrzeć do wyników związanych z miejscami i tagami. Opracowana funkcja umożliwi także wyszukiwanie dźwięków związanych z frazą.

Dołącz do dyskusji: Instagram walczy z hejtem. Pojawi się blokowanie komentarzy i ostrzeżenia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Haha
Ech ta wolność słowa w Ameryce 🤣
odpowiedź