SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Instagram wprowadza nowe funkcje remiksowania wideo i powiadomień o transmisjach

Serwis Instagram wprowadził nowe rozwiązania mające ułatwić twórcom dotarcie do odbiorców. Na platformie rozszerzono możliwości remiksowania treści nie tylko w strefie Reels, ale także w wypadku wszystkich materiałów wideo. Wprowadzany jest także nowy system powiadomień o transmisjach na żywo.

Article

Należąca do koncernu Meta aplikacja Instagram zapowiedziała udostępnienie nowych narzędzi dla twórców funkcjonujących na platformie.

Autorzy treści mogą obecnie remiksować nie tylko Reels, lecz także wszystkie publikowane treści wideo. Według Instagrama dzięki tej funkcji każdy użytkownik może stworzyć nagranie zawierające całość lub część innego opublikowanego filmu, którą następnie może pobrać jako część swojego remiksu.

Czytaj także: 144 miliardy ściągnięć aplikacji w 2021 roku. TikTok najpopularniejszy 

Remiksy dla wszystkich

Jak zaznacza Instagram remiksowanie pozwala na odpowiadanie i reagowanie w kreatywny sposób na filmy udostępniane na Instagramie. Funkcja daje możliwość odkrywania treści na nowo i współtworzenia filmów z innymi użytkownikami oraz ułatwia dotarcie do nowych odbiorców. Jak dotąd możliwe było jedynie remiksowanie nagrań w formie Reels - teraz funkcja będzie obejmować wszystkie treści wideo umieszczane na Instagramie.

Nowa opcja pozwala na wykorzystywanie wszystkich funkcji Reels podczas edycji remiksowanych nagrań i filmów, w tym: efektów, miksowania audio, podkładania głosu lektora oraz Collabs - współtworzenia postów z innymi użytkownikami.

Instagram wyjaśnia, że w przypadku filmów opublikowanych przed uruchomieniem funkcji należy ręcznie zezwolić na tworzenie remiksów na podstawie materiału wideo.

Instagram wdraża stopniowo również nową opcję ustawiania przypomnień o zbliżających relacjach live. Po włączeniu tej funkcji użytkownik będzie mógł umieścić na swoim profilu informację o dacie i godzinie planowanej transmisji.

Narzędzie ma pozwalać na dodanie tych szczegółów bez konieczności publikowania specjalnego postu – pojawią się one bezpośrednio na profilu. Według Instagrama dzięki temu obserwujący będą mogli w łatwiejszy sposób śledzić transmisje swoich ulubionych twórców.

Czytaj także: Instagram testuje monetyzację dla twórców. Subskrypcje od 0,99 do 99,99 dolarów miesięcznie

Dołącz do dyskusji: Instagram wprowadza nowe funkcje remiksowania wideo i powiadomień o transmisjach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl