SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Instagram ograniczy widoczność grafik wokół tematyki samobójstw i samookaleczeń

Instagram zaostrza swoją politykę dotyczącą treści o tematyce samookaleczeń i samobójstw. Oprócz zdjęć zablokuje widoczność obrazków i memów nawiązujących do uszkodzenia ciała i zabijania się.

Restrykcje wprowadzono po publicznych apelach rodziców 14-letiej Brytyjki Molly Russell, która popełniła samobójstwo. Dziewczynka miała bezpośrednio przed śmiercią oglądać na Instagramie treści dotyczące samobójstwa i samookaleczenia. Algorytm serwisu miał jej pokazywać w pierwszej kolejności podobne do oglądanych treści, co przez wiele tygodni wpływało na pogarszanie się jej stau psychicznego - twierdzi ojciec Molly, Ian Russell.

Według rodziców nastolatki, korzystanie z Instagrama "nie jest bezpieczne dla dzieci" mimo wprowadzanych blokad drastycznych treści. W lutym regulamin serwisu zmieniono, zakazując filmów i wideo, na których pokazane są samobójstwa i samookaleczenia.

Szef Instagrama Adam Mosseri zapowiedział, że zakaz ten będzie rozszerzony o wszystkie graficzne treści, np. memy, jeszcze w październiku.

Dołącz do dyskusji: Instagram ograniczy widoczność grafik wokół tematyki samobójstw i samookaleczeń

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl