SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Instagram udostępnia treści ze Stories w zakładce Explore, aby poszerzyć ich zasięg

Instagram zapowiedział, że wybrane materiały tworzone przez użytkowników i marki w ramach funkcji Stories będą widoczne na koncie w zakładce Explore. W ten sposób serwis chce spopularyzować nową platformę, a wraz nią treści wideo mocno obecne w Stories.

Article

O zmianie dotyczącej dystrybucji treści tworzonych w ramach Stories Instagram poinformował na swojej stronie internetowej.

Funkcja Stories została udostępniona na Instagramie z początkiem sierpnia br. Umożliwia ona tworzenie pokazów zdjęć czy krótkich filmów wideo dokumentujących konkretne chwile w życiu użytkownika i dzielenie się nimi ze znajomymi.

Do tej pory do przeglądania materiałów zamieszczanych za pomocą Stories konieczne było otwarcie tej zakładki bądź przejście do tych treści dzięki specjalnemu oznaczeniu ikony konkretnego konta.

Teraz Instagram zapowiedział, że wybrane materiały stworzone w ramach Stories będą dostępne w obszarze zwanym Explore, który wg Instagrama odwiedza codziennie ponad 100 mln użytkowników. W Explore znajdują się zdjęcia czy filmy wideo pochodzące z kont, których konkretny użytkownik nie ma wśród obserwowanych.

Instagram zapewnia, że w ramach Explore do użytkownika będą adresowane tylko te treści ze Stories, które są zgodne z jego zainteresowaniami wynikającymi z zachowań w serwisie.

Znaczna część treści umieszczanych za pomocą funkcji Stories to materiały wideo. Wprowadzając je w ograniczonym zakresie do Explore Instagram chce z jednej strony spopularyzować Stories, z drugiej zaś treści filmowe, na które od dłuższego czasu stawia zarówno Instagram, jak i jego firma-matka Facebook.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Instagram udostępnia treści ze Stories w zakładce Explore, aby poszerzyć ich zasięg

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl