SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Instytut Ochrony Środowiska szuka agencji do kampanii o zmianach klimatu

Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy szykuje ogólnopolską kampanię dotyczącą zmian klimatu. Chce na nią przeznaczyć ok. 1,8 mln zł - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Zaplanowana przez IOŚ kampania będzie prowadzona w ramach projektu Klimada 2.0, tzn. „baza wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków oraz kanałów jej upowszechniania w kontekście zwiększania odporności gospodarki, środowiska i społeczeństwa na zmiany klimatu oraz przeciwdziałania i minimalizowania skutków nadzwyczajnych zagrożeń”.

Działania mają obejmować komunikację w mediach społecznościowych, kampanię społeczną oraz aktywności public relations. Główne ich przesłanie ma dotyczyć zmian klimatu, w tym potrzeby adaptacji do zmian klimatu w najbliższym otoczeniu (znaczenia adaptacji w podnoszeniu jakości życia i bezpieczeństwa, wpływu na zdrowie), znaczenia różnorodności biologicznej oraz reagowania na zagrożenia (ekstremalne zjawiska pogodowe takie jak huraganowe wiatry, deszcze nawalne, fale upałów i mrozów, ekstremalne opady śniegu).

Kampania ma zachęcać i motywować do wzięcia współodpowiedzialności za stan środowiska. Jej celem jest nakłonienie do trwałej zmiany postaw społecznych w długim czasie.

Za opracowanie strategii kampanii, jej kreacji oraz realizację odpowiadać będzie agencja wybrana w prowadzonym właśnie przez IOŚ przetargu. Zaplanowane działania mają być realizowane od marca 2019 roku do grudnia 2021 roku. Ich budżet wynosi blisko 1,8 mln zł.

Przetarg trwa do 23 stycznia 2019 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Instytut Ochrony Środowiska szuka agencji do kampanii o zmianach klimatu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl