SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Integer.pl będzie rozwijał projekt paczkomatowy

Integer.pl wybrał już partnera, z którym będzie rozwijał swój program ekspansji urządzeń paczkomatowych na rynku europejskim, poinformował prezes Rafał Brzoska w rozmowie z ISB. Spółka czeka obecnie na potrzebne zgody UOKiK, których spodziewa się na przełomie marca i kwietnia. Udział Integer.pl w spółce celowej ma być wyższy niż 20%, zakładane przez część analityków.

Integer.pl będzie rozwijał projekt paczkomatowy

"Mamy już wybranego partnera do tego projektu. Obecnie czekamy na niezbędne zgody UOKiK" - powiedział ISB Brzoska.

Pod koniec zeszłego roku Brzoska informował, że Grupa Integer.pl prowadzi rozmowy z funduszami private equity nt. wspólnego finansowania projektu związanego z budową sieci paczkomatów w Europie i zarządzania nimi jako "service provider".

Projekt zakłada, że spółka celowa w ciągu 4 lat rozlokuje do 16 tys. paczkomatów w tych krajach Europy, gdzie nie są jeszcze dostępne. Ma ona zarządzać siecią i udostępniać ją partnerom logistycznym pobierając opłatę za każdą przesyłkę. Wartość tej inwestycji szacowano na 300 mln euro.

Analitycy DM BZ WBK szacowali roboczo, że Integer.pl obejmie 20% w spółce celowej.

"To konserwatywne założenie, które przełożyło się na zbyt niską wycenę naszej spółki. Udział Integer.pl w spółce celowej będzie wyższy" - podkreślił Brzoska.

Poinformował, że w tym roku spółka rozmieści w Polsce i innych krajach europejskich ok. 2 tys. urządzeń. Kilka dni wcześniej spółka informowała, że ma umowę dotyczącą współpracy z Nightline Couriers na rynku irlandzkim.  Wcześniej spółka podawała, że szacowane przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych mogą wynieść do 2013 roku około 20-40 mln euro rocznie.

W I-IV kw. 2011 roku spółka miała 23,38 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 16,34 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 251,59 mln zł wobec 202,38 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Integer.pl będzie rozwijał projekt paczkomatowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl