SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Monika Krześniak-Sajewicz i Juliusz Szalek dziennikarzami Interii

Pracę w redakcji portalu Interia.pl zaczęli dziennikarze Monika Krześniak-Sajewicz (wcześniej związana z „Rzeczpospolitą” i „Gazetą Prawną”) oraz Juliusz Szalek (wcześniej m.in. w Wirtualnej Polsce, Ringier Axel Springer Polska i „Gazecie Wyborczej”).

Article

Monika Krześniak-Sajewicz dołączyła do redakcji biznesowej Interii, zajmuje się tematyką finansowo-bankową. Współpracę z portalem zaczęła w lutym br.

W latach 2008-2016 była dziennikarką „Rzeczpospolitej”, pożegnała się z tą redakcją w grudniu ub.r. Wcześniej przez sześć lat pracowała w „Gazecie Prawnej”. W 2004 i 2015 roku otrzymała nagrodę dziennikarską Związku Banków Polskich im. Mariana Krzaka, a w 2013 roku - nagrodę specjalną Grand Press dla dziennikarza ekonomicznego.

Juliusz Szalek zaczął pracę w redakcji serwisu motoryzacyjnego Interii. Poprzednio przez niecały rok był redaktorem prowadzącym sekcję WP Moto w Wirtualnej Polsce.

Wcześniej Szalek pracował m.in. w Motor-Presse Polska jako redaktor naczelny „Auto Motor i Sport” oraz serwisów wydawcy auto-motor-i-sport.pl i mojeauto.pl, w Ringier Axel Springer Polska jako menedżer internetowych serwisów motoryzacyjnych (m.in. Autoświat.pl i Topgear.com.pl) oraz jako dziennikarz „Gazety Wyborczej” (odpowiadał m.in. za dodatek „Wysokie Obroty”). Ponadto współprowadził program „Zakup kontrolowany” w TVN Turbo i pracował przy realizacji programu „Automaniak”.

- Rozbudowujemy redakcyjną obecność w Warszawie, co w naturalny sposób wzmacnia pozycję Interii jako medium ogólnopolskiego. Skupiamy się na tych segmentach, w których dostrzegamy największy potencjał rozwoju. Obecnie są to segmenty biznesowe i motoryzacyjne - komentuje Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny Interii.

Według badania Gemius/PBI w lutym br. strony i aplikacje Grupy Interia.pl zanotowały 18,5 mln realnych użytkowników i 1,2 mld odsłon, a sam portal Interia - 12,6 mln użytkowników i 689 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Monika Krześniak-Sajewicz i Juliusz Szalek dziennikarzami Interii

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Qwerty
No interio. Super deal. Dwie gwiazdy w jednym serwisie;)
9 9
odpowiedź
User
gregory
Julo na pół roku, bo taka jest jego średnia z ostatnich lat. Zmienia redakcje jak Richard Obatel partie. Powodzenia!
11 9
odpowiedź