SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet coraz skuteczniejszy

Rośnie skuteczność komunikacji internetowej w Polsce

Media Contacts podobnie jak w latach ubiegłych postanowiło podsumować kampanie realizowane w polskim Internecie z wykorzystaniem unikalnego w skali europejskiej systemu Artemis™. System monitoruje kampanie internetowe z poziomu ich skuteczności mediowej, brandingowej oraz biznesowej. Pomiarem objętych jest ponad 95% kampanii realizowanych przez Media Contacts.  Badaniem objęty został okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2004 roku.

Skumulowany zasięg wszystkich kampanii (czyli liczba unikalnych osób jakie zetknęły się z kampaniami)  w pierwszej połowie roku 2004 wyniósł 11 844 000. Biorąc pod uwagę odsetek osób, które nie akceptują cookies (~1,6%) i które korzystają z sieci w kilku miejscach liczba ta potwierdza ostatnie szacunki Emarketera, mówiące o liczbie polskich internautów zbliżającej się do 10 mln osób.

W przeprowadzonych kampaniach liczba osób, które kliknęły w komunikację reklamową wyniosła aż 2454863 co daje poziom Unique CTR 20,7%. Czyli 20,7% osób, do których trafia reklama internetowa zdecydowało się na kliknięcie. Oznacza to znaczący wzrost interakcji polskich Internautów z reklamą internetową, nie pozostaje ona już dla nich obojętna i niezauważalna. Przed rokiem wskaźnik Unique CTR wyniósł 18% a w roku 2002 tylko 5,4%. Statystyczny internauta wszedł w interakcję z reklamą 1,66 razy.

Bardzo istotnym parametrem mierzonym przez system była współoglądalność mediów, jednakże Media Contacts zdecydowało nie ujawniać publicznie tych danych. Przeprowadzone badanie objęło analizą tysiące milionów rekordów zgromadzonych w wyniku realizowanych kampanii, a proces ich przetwarzania trwał kilkadziesiąt godzin. 

"Po zakończeniu analiz z systemu ARTEMIS™ w pierwszej połowie 2004 roku Media Contacts dysponuje dokładną analizą dynamiki zmian w polskim Internecie, które będą służyły dalszej optymalizacji kampanii prowadzonych przez Media Contacts na rzecz Klientów agencji. Wiedza jaką nabywamy dzięki systemowi ARTEMIS™ po dokładnych analizach kampanii to możliwość oszczędności nawet do 70% budżetów Klientów alokowanych w sieci.
Inwestycje w Internet są coraz bardziej zorientowane na akwizycję i generowanie sprzedaży, w szczególności produktów, których proces sprzedaży, dystrybucji lub wyłącznie podejmowania decyzji oparty jest w jakimś stopniu o sieć. Na tych polach dobrze wykorzystany i zmierzony Internet jest bezwzględnym liderem spośród wszystkich mediów. Wzrost inwestycji w reklamę w Internecie w Polsce na poziomie 50% w stosunku do roku ubiegłego i planowane przekroczenie 75 mln PLN pokazuje gwałtowny wzrost zainteresowania tym medium zarówno  jako głównego kanału komunikacji  i jako wspierającego inne media w komunikacji brandingowej i świadomościowej." - powiedział Sławomir Kornicki, Dyrektor Zarządzający Media Contacts.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet coraz skuteczniejszy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl