SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet DSL tp bez usługi telefonicznej

UKE nakazał TP SA rozdzielenie usług głosowych i internetowych dla biznesu.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nakazał Telekomunikacji Polskiej rozdzielenie usługi dostępu do internetu przeznaczonej głównie dla klientów biznesowych pod nazwą Internet DSL tp od usług głosowych. Rozdzielenie tych usług ma nastąpić w ciągu 30 dni, poinformował UKE w komunikacie w środę.

"Urząd Komunikacji Elektronicznej w wyniku przeprowadzonej kontroli ustalił, że usługa telekomunikacyjna pod nazwą dostęp do Internetu DSL tp dostępna jest tylko dla użytkowników końcowych, którym Telekomunikacja Polska SA świadczy usługę telefoniczną lub w ramach uruchamiania usługi dostępu do internetu rozpocznie świadczenie usługi telefonicznej" - głosi komunikat Urzędu.

Za opóźnienie w rozdzieleniu usługi telefonii głosowej od usługi szerokopasmowgo dostępu do internetu - neostrady tp we wrześniu zeszłego roku UKE nałożył na TP SA karę w wysokości 100 mln zł.

"Internet DSL to usługa podobna do neostrady tyle że przeznaczona głównie dla klientów biznesowych" - powiedział na środowej konferencji prasowej Jacek Strzałkowski, rzecznik prasowy UKE.

Anna Streżyńska, prezes UKE po zakończonej kontroli wydała 20 lutego 2007 r. zalecenia pokontrolne wzywające TP do usunięcia w terminie 30 dni stwierdzonych nieprawidłowości.

"Zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne dostawca usług nie może uzależniać zawarcia umowy o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych od zawarcia przez użytkownika końcowego umowy o świadczenie innych usług lub nabycia urządzenia u określonego dostawcy" - czytamy w komunikacie UKE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet DSL tp bez usługi telefonicznej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl