SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet Group w stanie upadłości

Warszawski sąd wydał decyzję o rozpoczęciu postępowania upadłościowego wobec Internet Group. Spółka – zadłużona w BRE Banku – zapowiada odwołanie od tego postanowienia.

Ogłoszone właśnie postanowienie Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy o rozpoczęciu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację Internet Group uprawomocni się w ciągu siedmiu dni, czyli do 25 października. Przypomnijmy, że decyzję w tej sprawie sąd miał wydać już na początku bm., ale odroczył ją o dwa tygodnie (więcej na ten temat).

Internet Group złożyła wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu w połowie sierpnia br., ponieważ dwa tygodnie wcześniej BRE Bank wypowiedział jej umowę kredytową i postawił jej dług w stan wymagalności (więcej na ten temat). Spółka ma do spłacenia bankowi – razem z kapitałem niezapadłym i odsetkami – ponad 76,8 mln zł.

Zarząd Internet Group deklaruje, że odwoła się od decyzji sądu, podkreślając, że prowadzi obecnie rozmowy z inwestorami zainteresowanymi zaangażowanie kapitałowym w jej poszczególne spółki. – Ponadto uzyskaliśmy przychylność BRE Banku wobec naszych propozycji restrukturyzacyjnych – opisuje Jan Ryszard Wojciechowski, prezes zarządu Internet Group. Przypomnijmy, że firma odzyskała właśnie od tego banku kontrolę nad akcjami swojej spółki zależnej Ad.Net (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Internet Group w stanie upadłości

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kurka siwa
Skoro BRE łaskawie zaczyna patrzeć przychylnie na plany restrukturyzacyjne BRE,to znaczy,że jeszcze wszystko jest możliwe. IG nie zdążyło do wczoraj, ale teraz,przy większym popraciu BRE może wyjśc na prostą
odpowiedź
User
lebiega
Czegoś więcej możemy się dowiedzieć dziś oglądając w TVN Biznes o 16:30 wywiad z Ryszardem Wojciechowskim-prezesem IG. Przy okazji może wreszcie wyjdzie na jaw, jak BRE skutecznie blokowało wszelkie inicjatywy IG.
odpowiedź
User
las palmas
Prezes prowadzi rozmowy z BRE więc był bardzo dyplomatyczny. A prawda jest taka,że bank chciał wykończyć IG,by zrobić miejsce na rynku dla ARBO Media. Najwyraźniej to się nie powiodło,więc teraz zaczęli łaskawie rozmawiać z IG.
ale wcześniej robili krecią robotę. BRRRRRE
odpowiedź