SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet Group zostanie przekształcony w 'fundusz funduszy'

Spółka eFund, która wejdzie na giełdę dzięki transakcji "odwrotnego" przejęcia przez firmę Internet Group zamierza przekształcić notowaną na GPW firmę w "fundusz funduszy" specjalizujący się w inwestycjach w projekty e-biznesowe, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółek zaangażowanych w transakcję.

Internet Group zostanie przekształcony w 'fundusz funduszy'

"Transakcja odwrotnego przejęcia Internet Group znacząco zwiększy możliwości rozwoju grupy eFund na dynamicznie rozwijającym się rynku e-biznesu. Dzięki niej powstanie fundusz-funduszy, notowany na głównym rynku GPW, posiadający dynamicznie rozwijający się holding internetowy kilkunastu przedsiębiorstw (do końca 2011 r. - ponad 20). Zgodnie z założeniami holding w ciągu kilku następnych lat wykorzysta efekt znaczącego wzrostu wyniku skonsolidowanego dzięki integracji i synergii dzisiaj rozdzielnych podmiotów " - powiedział wczoraj prezes eFund Mariusz Sperczyński, pełniący jednocześnie obowiązki prezesa  TechnoBoard.

Sperczyński poinformował, że strategicznym celem grupy jest utworzenie holdingu, którego spółki będą w ciągu kilku lat osiągać skonsolidowane przychody na poziomie 100 mln zł rocznie.

Żeby jednak do tego doszło na transakcję muszą się zgodzić wierzyciele Internet Group. Ich zgromadzenie jest zaplanowane na 28 października. Jeśli wydadzą zgodę, to w życie wejdzie plan polegający na przekazaniu BRE Bankowi praktycznie wszystkich aktywów, które obecnie posiada Internet Group. Następnie Internet Group przeprowadzi emisję dla nowych akcjonariuszy: obecnych właścicieli eFund oraz Technoboard, które zostaną wniesione do spółki. Parametry po których zostanie wykonana ta transakcja zależą od badania spółek i ustalenia ich wartości przez audytorów.

"Chcemy być największym udziałowcem nowego Internet Group" - zapowiedział prezes DM IDMSA Grzegorz Leszczyński. Obecnie DM IDMSA jest głównym udziałowcem eFund.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet Group zostanie przekształcony w 'fundusz funduszy'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl