SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile z najszybszym internetem mobilnym w czerwcu

W czerwcu 2021 r. T-Mobile utrzymał pozycję lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Pod względem wysyłania danych na prowadzeniu nadal jest Play, natomiast najniższą wartość ping odnotował Orange - wynika z raportu portalu RFBenchmark dotyczącego jakości i szybkości internetu mobilnego w Polsce.

fot. Shutterstock.com Article

Przypomnijmy, że w maju br. T-Mobile wyprzedził Orange i pierwszy raz od czerwca 2020 r. został liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych.

Po uzyskaniu prowadzenia T-Mobile nie pozwolił na szybką detronizację. Operator ten uzyskał w czerwcu wynik 43,1 Mb/s, co pozwoliło wyprzedzić Orange (39,1 Mb/s). Trzecie miejsce w zestawieniu zajął Play (36,3 Mb/s), a tabelę zamknął po raz kolejny Plus (32,1 Mb/s).

Play liderem średniej szybkości wysyłania danych

Play trzeci miesiąc z rzędu okazał się najsilniejszym operatorem pod względem średniej szybkości wysyłania danych. Utrzymanie pozycji lidera było możliwe po uzyskaniu wyniku 17,8 Mb/s. Na drugim miejscu uplasował się Plus (16,5 Mb/s), a na najniższym stopniu podium Orange (16,4 Mb/s). T-Mobile ponownie nie może zaliczyć statystyki wysyłania plików do udanych, co przypieczętował ostatnim miejscem (15,8 Mb/s).

Orange ma najniższy ping

Orange uzyskał w czerwcu średni wynik ping 32,2 ms, co okazało się najlepszym wynikiem w stawce. Drugie miejsce wywalczył T-Mobile (32,9 ms), a zaraz za nim zameldował się Play (36,7 ms). Na czwartym miejscu odnotowano wynik Plusa (43,4 ms).

Czerwcowy ranking RFBenchmark powstał na podstawie 282 406 testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej. Przy użyciu technologii LTE przeprowadzono 94% pomiarów, a WCDMA - blisko 6%.


Wśród użytkowników aplikacji dominowały w zeszłym miesiącu osoby korzystające z zasięgu sieci Orange (33,5%) i Play (32,9%). Mniej popularnymi operatorami pozostają Plus (18,8%) i T-Mobile (14,8%).

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile z najszybszym internetem mobilnym w czerwcu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl