SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska spada w globalnym rankingu prędkości internetu mobilnego aż siedem oczek w dół. Singapur i Korea Płd. na czele

W grudniu 2019 roku najszybszy internet stacjonarny na świecie posiadali użytkownicy w Singapurze, a najszybsza sieć mobilna dostępna była w Korei Południowej. Polska jest dopiero na 57. miejscu w rankingu prędkości internetu mobilnego oraz na 31. pozycji w wypadku sieci stacjonarnych - wynika z zestawienia Speedtest.net opublikowanego przez firmę Ookla.

fot. Shutterstock.comArticle

Firma Ookla zajmuje się bieżącymi pomiarami prędkości dostępu do internetu w poszczególnych krajach na świecie za pomocą prowadzonej przez siebie platformy Speedtest.net. Ostatnie wyniki pomiarów dotyczą grudnia ub.r.

Internet stacjonarny: ponad 200 Mb/s w Singapurze, nieznaczny awans Polski

Według raportu globalna średnia prędkość stacjonarnych połączeń internetowych wyniosła 73,58 Mb/s w wypadku pobierania oraz 40,39 Mb/s przy wysyłaniu danych do sieci.

Najszybszy internet stacjonarny posiadają mieszkańcy Singapuru (200,12 Mb/s). Na kolejnych miejscach znalazły się Hongkong (164,88 Mb/s) oraz Monako (148,91 Mb/s).

W kategorii połączeń stacjonarnych Polska znalazła się na 31. pozycji. W naszym kraju w grudniu ub.r. średnia prędkość pobierania wyniosła 85,5 Mb/s. Ten wynik dał nam awans o jedno miejsce w porównaniu z poprzednim zestawieniem.

Internet mobilny: ponad 100 Mb/s w Korei Płd., Polska daleko i z dużym spadkiem

W przypadku mobilnych połączeń z internetem odnotowano niższe prędkości niż przy łączach stacjonarnych. Średnia światowa osiągnęła poziom 32,01 Mb/s (download) oraz 12,02 Mb/s (upload).

Najlepszy rezultat - 103,18 Mb/s - należał do Korei Płd. Na podium znalazły się także Zjednoczone Emiraty Arabskie (86,77 Mb/s) oraz Katar (79,21 Mb/s).

W rankingu mobilnym Polska spadła aż o siedem pozycji w porównaniu z poprzednim pomiarem, notując średnią prędkość pobierania na poziomie 32,77 Mb/s, co dało naszemu krajowi 57. miejsce w światowym zestawieniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska spada w globalnym rankingu prędkości internetu mobilnego aż siedem oczek w dół. Singapur i Korea Płd. na czele

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl