SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W T-Mobile najszybsze pobieranie i najniższy ping, w Orange najszybsze wysyłanie (ranking internetu mobilnego)

W październiku br., podobnie jak miesiąc wcześniej, pierwsze miejsce w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych zajął T-Mobile. Ten operator odnotował także najlepszy wynik w kategorii najniższej wartości ping. W trzeciej badanej kategorii, średniej szybkości wysyłania danych, po raz kolejny najlepszy okazał się Orange - wynika z październikowego rankingu RFBenchmark dotyczącego jakości i szybkości internetu mobilnego w Polsce.

fot. Shutterstock.comArticle

T-Mobile zanotował drugie z rzędu jesienne zwycięstwo w najbardziej prestiżowej kategorii rankingu RFBenchmark - średniej szybkości pobierania danych. Operator zwyciężył z wynikiem 28,21 Mb/s, co oznacza nieznaczny wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem. Na drugim miejscu uplasował się Orange, który traci niewiele do pierwszego miejsca (27,03 Mb/s). Tu jednak z kolei operator odnotował nieco niższy wynik niż we wrześniu.

Trzecie miejsce okupuje Play (24,83 Mb/s), a na czwartej, ostatniej pozycji, zadomowił się Plus (22,54 Mb/s). To piętnasty z rzędu miesiąc Plusa w dołku. Ostatnim miesiącem, gdy ten operator nie zamykał zestawienia, był lipiec 2018 r.


Orange zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji średniej szybkości wysyłania danych, z rezultatem 13,81 Mb/s, podczas gdy T-Mobile znalazł się na drugim miejscu, ze zbliżonym wynikiem 13,58 Mb/s. Plus zajął trzecią pozycję, także z solidnym rezultatem 13,41 Mb/s. Tabelę tej klasyfikacji zamyka Play (12,5 Mb/s).


T-Mobile może cieszyć się z kolejnego z rzędu prowadzenia w klasyfikacji najniższej wartości ping. Operator osiągnął wynik 34,39 ms. Tuż za jego plecami znalazł się Orange (34,85 ms), a podium uzupełnił Play (38,38 ms). Na końcu sklasyfikowany został Plus (42,33 ms), wyraźnie odstając od reszty stawki.


Październikowy ranking RFBenchmark powstał na podstawie 243 281 testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej. To kolejny z rzędu rekord w liczbie wykonanych testów odnotowany na platformie. W technologii 4G wykonano ponad 90% wszystkich pomiarów. Zdecydowanie niższa była liczba pomiarów przeprowadzonych w zasięgu 3G (ok. 10%) oraz 2G (0,09%).

Pomiary użytkowników aplikacji najczęściej wykonywane były w zasięgu sieci Play (35,59%). Drugim pod tym względem operatorem był Orange (30,55%). W zasięgu sieci Plus przeprowadzono blisko 18,82%, a statystycznie najrzadziej mierzono jakość i szybkość usług internetu mobilnego T-Mobile (15,05%).


RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W T-Mobile najszybsze pobieranie i najniższy ping, w Orange najszybsze wysyłanie (ranking internetu mobilnego)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl