SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet mobilny: w T-Mobile najszybsze pobieranie i najniższy ping, najszybsze wysyłanie w Orange, trwa zła passa Plusa

W listopadzie br., podobnie jak w poprzednich dwóch miesiącach, T-Mobile zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji średniej szybkości pobierania danych oraz w kategorii najniższej wartości ping, a Orange po raz kolejny okazał się najlepszy w trzeciej badanej kategorii, średniej szybkości wysyłania danych - wynika z listopadowego rankingu RFBenchmark dotyczącego jakości i szybkości internetu mobilnego w Polsce.

fot. Shutterstock.com Article

T-Mobile po raz trzeci z rzędu zwyciężył w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Operator poprawił także nieznacznie wynik z poprzedniego miesiąca i zanotował ostatecznie 28,4 Mb/s.

Na drugiej pozycji znalazł się Orange z wynikiem 27,46 Mb/s. Na podium uplasował się jeszcze Play (25,2 Mb/s), a zestawienie zamknął Plus (23 Mb/s), dla którego jest to kolejny miesiąc wyjątkowo złej passy (po raz ostatni był sklasyfikowany wyżej niż na czwartym miejscu w lipcu 2018 r.).


Orange potwierdził dominację w kategorii średniej szybkości wysyłania danych, uzyskując wynik na poziomie 14,54 Mb/s - lepszym niż w październiku. Na drugim miejscu uplasował się Plus (13,84 Mb/s), a tuż za nim T-Mobile (wynik gorszy od Plusa o zaledwie 0,15 Mb/s). Na czwartym miejscu znalazł się Play, także z niewielką stratą do Plusa (13,36 Mb/s).


W kategorii najniższej wartości ping zwyciężył T-Mobile, z wynikiem 37,87 ms. Na drugim miejscu z dość sporą stratą uplasował się Play (43,3 ms), a trzecim - Orange (44,04 ms), z nieznacznie lepszym wynikiem od Plusa(44,23 ms).


Listopadowy ranking RFBenchmark powstał na podstawie 421 420 testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej. To niemal dwukrotnie więcej niż w październiku. Zdecydowana większość testów została wykonana w technologii 4G (90,62%). W zasięgu technologii 3G wykonano ponad 10 razy mniej prób (9,29%). Zanikającą na terenie Polski technologią jest 2G (0,1% wszystkich testów).

Pomiary użytkowników aplikacji najczęściej wykonywane były w zasięgu sieci Play (34,83%). Drugim pod tym względem operatorem był Orange (30,81%). W zasięgu sieci Plus przeprowadzono blisko 18,25%, a statystycznie najrzadziej mierzono jakość i szybkość usług internetu mobilnego T-Mobile (16,12%).


RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet mobilny: w T-Mobile najszybsze pobieranie i najniższy ping, najszybsze wysyłanie w Orange, trwa zła passa Plusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl