SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Europie internet mobilny najlepszy we Francji, Holandii i na Litwie. Polska w czołówce

W III kwartale 2018 r. najlepsze wyniki jakości i szybkości internetu mobilnego w Europie odnotowano we Francji (szybkość pobierania danych), Holandii (szybkość wysyłania danych) oraz na Litwie (wartość ping) - wynika z raportu RFBenchmark.

fot. Shutterstock.comArticle

W kategorii średniej szybkości pobierania danych najlepszy wynik odnotowano we Francji (20,8 Mb/s). Kraj ten wyprzedził tym samym Austrię (20,4 Mb/s) oraz Portugalię (19,7 Mb/s).

Zadowoleni z szybkości pobierania plików nie mogą być natomiast mieszkańcy Ukrainy. Pomiary wykazały tam prędkość wynoszącą zaledwie 5,64 Mb/s. Niewiele lepiej jest w Macedonii (8,2 Mb/s) i na Białorusi (10,1 Mb/s). To ostatnie z wymienionych państw dzieli miejsce w rankingu razem z Irlandią.

Z kolei w Holandii pomiary wykazały najwyższą średnią szybkość wysyłania danych (10,7 Mb/s). Holendrzy wyprzedzili w klasyfikację Austrię (10,5 Mb/s) oraz Hiszpanię (10,1 Mb/s).

Najniższe miejsca w tej klasyfikacji zajęły państwa z Europy Południowo-Wschodniej, które charakteryzują się także niestabilną sytuacją gospodarczą lub polityczną. Najsłabiej wypadła Macedonia (2,3 Mb/s), nieco Czarnogóra (2,8 Mb/s) i Ukraina (2,89 Mb/s).

Biorąc pod uwagę wartość ping, europejskiej stawce przewodzi Litwa, która może pochwalić się wynikiem 54 ms. Czołową trójkę uzupełniają Finlandia (56 ms) oraz Norwegia (59 ms).

Największe opóźnienia na Starym Kontynencie w komunikacji mobilnej notuje się na Ukrainie (117 ms), w Rosji (115 ms) i na Słowacji (113 ms).

Polska po raz kolejny poprawiła swój wynik w ujęciu kwartał do kwartału biorąc pod uwagę średnią szybkość pobierania danych (wzrost z 18,6 Mb/s do 18,9 Mb/s). Dzięki temu wynikowi zajmujemy piąte miejsce w Europie.

Pozytywna tendencja utrzymuje się również w średniej szybkości wysyłania danych (wzrost z 7,89 Mb/s do 8,13 Mb/s). Polska tym samym odnotowała lepsze wyniki  niż Litwa (7,78 Mb/s) czy Słowacja (7,19 Mb/s). Wyprzedziły ją jednak inne kraje ościenne - Niemcy (8,26 Mb/s) i Czechy (8,69 Mb/s).

Pomiary wartości ping wskazują w przypadku Polski wzrost o 10 ms (z 54 ms do 64 ms). Mimo pogorszenia, jest to wciąż jeden z lepszych wyników w Europie. Niższe wyniki (pomijając zwycięską trójkę) miały Litwa (61 ms), Łotwa (54 ms)  i Estonia (62 ms). Polska może pochwalić się rezultatami lepszymi od Włoch (65 ms) czy Turcji (69 ms).

Najważniejsze dane z III kwartału 2018 r.:

Polska:
średnia szybkość pobierania: 18,9 Mb/s
średnia szybkość wysyłania: 8,13 Mb/s
wartość ping: 64 ms

Największa szybkość pobieranie danych:
Francja: 20,8 Mb/s
Austria: 20,4 Mb/s
Portugalia: 19,7 Mb/s

Najniższa szybkość pobieranie danych:
Ukraina: 5,64 Mb/s
Macedonia: 8,2 Mb/s
Białoruś: 10,1 Mb/s
Irlandia: 10,1 Mb/s

Największa szybkość wysyłania danych:
Holandia: 10,7 Mb/s
Austria: 10,5 Mb/s
Hiszpania: 10,1 Mb/s

Najniższa szybkość wysyłania danych:
Macedonia: 2,3 Mb/s
Czarnogóra: 2,8 Mb/s
Ukraina: 2,89 Mb/s

Najniższa wartość ping:
Litwa: 54 ms
Finlandia: 56 ms
Norwegia: 59 ms

Najwyższa wartość ping:
Ukraina: 117 ms
Rosja: 115 ms
Słowacja: 113 ms

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM/3G/4G/LTE). Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Europie internet mobilny najlepszy we Francji, Holandii i na Litwie. Polska w czołówce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl