SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska w TOP 30 globalnego rankingu prędkości internetu mobilnego. Na czele Singapur i Norwegia

W październiku 2018 roku najszybszy internet stacjonarny na świecie posiadali użytkownicy w Singapurze, a najszybsza sieć mobilna dostępna była w Norwegii. Polska jest na 54. miejscu w rankingu prędkości internetu mobilnego oraz na 30. pozycji w wypadku sieci stacjonarnych - wynika z zestawienia Speedtest.net opublikowanego przez firmę Ookla.

Article

Firma Ookla zajmuje się bieżącymi pomiarami prędkości dostępu do internetu w poszczególnych krajach na świecie za pomocą prowadzonej przez siebie platformy Speedtest.net. Ostatnie wyniki pomiarów dotyczą października br.

Według raportu globalna średnia prędkość stacjonarnych połączeń internetowych wyniosła 50,88 Mb/s w wypadku pobierania oraz 25,52 Mb/s przy wysyłaniu danych do sieci.

Najszybszy internet stacjonarny posiadają mieszkańcy Singapuru (181,47 Mb/s). Na kolejnych miejscach znalazły się Islandia (153,26 Mb/s) oraz Hongkong (131,05 Mb/s).

W kategorii połączeń stacjonarnych Polska znalazła się na 30. pozycji. W naszym kraju w październiku br. średnia prędkość łączy wyniosła 55,77 Mb/s. Ten wynik nie zmienił miejsca Polski w porównaniu z poprzednim rankingiem.

W przypadku mobilnych połączeń z internetem odnotowano niższe prędkości niż przy łączach stacjonarnych. Średnia światowa osiągnęła poziom 23,8 Mb/s (download) oraz 9,49 Mb/s (upload).

Najlepszy rezultat - 67,17 Mb/s - należał do Norwegii. Na podium znalazły się także Islandia (67,05 Mb/s) oraz Singapur (57,28 Mb/s).

W rankingu mobilnym Polska awansowała o jedną pozycję w porównaniu z poprzednim pomiarem, notując średnią prędkość połączeń na poziomie 27,57 Mb/s, co dało naszemu krajowi 54. miejsce w światowym zestawieniu.

Dołącz do dyskusji: Polska w TOP 30 globalnego rankingu prędkości internetu mobilnego. Na czele Singapur i Norwegia

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Waidmanns
Czesto korzystam z internetu,z mobilnego nawet czesciej niz ze stacjonarnego.Pierwsze miejsce Norwegii w drugim rankingu bardzo mnie cieszy choc zaskoczony nie jestem.
odpowiedź
User
Opoński
Pod miastem tylko i wyłącznie internet mobilny. Już podziękowałem wszystkim dostawcom a powiem więcej że mobilny darmowy z aero spisuje się rewelacyjnie często nawet nie dokupuję żadnego pakietu z większą prędkością.
odpowiedź
User
patryk
Pod miastem tylko i wyłącznie internet mobilny. Już podziękowałem wszystkim dostawcom a powiem więcej że mobilny darmowy z aero spisuje się rewelacyjnie często nawet nie dokupuję żadnego pakietu z większą prędkością.
Tak jest - w pełni popieram. Ja mam a2mobile ale to ten sam zasięg (własny i Plusa) - rewelacja
odpowiedź