SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lubuskie, dolnośląskie, opolskie i podkarpackie z najgorszym internetem mobilnym

Największy problem z szybkością internetu mobilnego w Polsce notuje się przede wszystkim w województwach: lubuskim, dolnośląskim, opolskim i podkarpackim. W jednej ze statystyk pojawiły się także województwa małopolskie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie - wynika z badań RFBenchmark.

fot. Shutterstock.comArticle

Pomiary zostały wykonane w maju br. dla trzech wskaźników: szybkości pobierania danych LTE, szybkości wysyłania danych LTE oraz wartości ping.

Najgorsze wyniki w kategorii szybkości pobieranych danych znacząco różnią się od średniej notowanej na terenie całego kraju. "Najlepszy z najgorszych" wynik odnotował T-Mobile na Podlasiu. Abonenci tego operatora mogli ściągać pliki ze średnią szybkością zaledwie 11,97 Mb/s. To mniej niż połowa średniej krajowej, która wynosi 24,5 Mb/s. Pozostali operatorzy zanotowali jeszcze słabsze wyniki: Orange - 7,51 Mb/s (w województwie warmińsko-mazurskim), Play - 5,4 Mb/s (w województwie lubuskim), a Plus - 3,79 Mb/s (w województwie opolskim).

Najwięcej problemów w kategorii szybkości wysyłania danych mieli mieszkańcy województw na zachodzie i południu kraju. W województwie podkarpackim abonenci Plusa notowali średni wynik 2,32 Mb/s. Dużo lepszej sytuacji nie mają użytkownicy T-Mobile na Dolnym Śląsku. Mogą oni wysyłać pliki ze średnią prędkością 2,47 Mb/s. Jeszcze gorzej radzi sobie Play w województwie lubuskim (1,92 Mb/s), a najsłabiej z całej czwórki – Orange w województwie opolskim (1,8 Mb/s). Te wyniki odbiegają wyraźnie od średniej krajowej, która wynosi 9,93 Mb/s.

W województwie warmińsko-mazurskim abonenci Play odnotowali wartość ping na poziomie 58 ms. Nieco lepiej prezentują się wyniki T-Mobile na Dolnym Śląsku. Tam wartość ping wynosi 48 ms. Najgorzej prezentuje się Orange. Na Podkarpaciu użytkownicy pomarańczowego operatora mierzą się z wartością ping na poziomie 73 ms. W sąsiednim województwie małopolskim na jakość internetu mobilnego mogą narzekać za to abonenci sieci Plus. Dla nich wartość ping osiągnęła 63 ms. Wartością średnią dla całej Polski jest 40 ms.

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej, w tym m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM/3G/4G/LTE).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lubuskie, dolnośląskie, opolskie i podkarpackie z najgorszym internetem mobilnym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl