SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet najszybszy w Korei Płd., Polska na 30. miejscu z prędkością 7,5 Mb/s

Mieszkańcy Korei Południowej mają najszybszy szerokopasmowy dostęp do internetu na świecie - wynika z najnowszego raportu firmy Akamai "The State of the Internet".

Article

Średnia prędkość łączy internetowych w Korei Południowej wynosiła w I kwartale 2014 roku 23,6 Mb/s. Kraj ten umocnił się na pozycji zdecydowanego lidera, notując najszybszy w pierwszej dziesiątce rankingu wzrost prędkości w ujęciu rocznym.

Za Koreą Południową znalazły się Japonia (14,6 Mb/s), Hong Kong (13,3 Mb/s), Szwajcaria (12,7 Mb/s), Holandia (12,4 Mb/s), Łotwa (12 Mb/s), Szwecja (11,6 Mb/s), Czechy (11,2 Mb/s), Finlandia (10,7 Mb/s) oraz Irlandia (10,7 Mb/s). Średnia globalna sięgnęła 3,9 Mb/s.

W Polsce średnia prędkość szerokopasmowego dostępu do internetu wyniosła w I kwartale 7,5 Mb/s. To o 0,2 proc. mniej niż we wcześniejszych trzech miesiącach, ale o 24 proc. więcej w ujęciu rocznym. Wynik ten daje nam 30. miejsce na świecie i 17. w regionie EMEA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet najszybszy w Korei Płd., Polska na 30. miejscu z prędkością 7,5 Mb/s

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
Szczerze, to bylibyśmy daleko, daleko z tyłu, gdyby nie net z Plusa/CP. Nie rozumiem, jak można nie korzystać z najlepiej działającego netu, jaki jest na rynku, ale to przecież nie mój problem. BTW z lte mogę się poczuć jak przeciętny Koreańczyk :)
8 8
odpowiedź
User
Jan
Szerokopasmowy to dla mnie nieograniczony a nie tylko super szybki. Co z tego, że LTE jest szybkie skoro w ramach umowy są limity przesłanych danych. Wolę wolniej - wystarczające przy dzisiejszych mediach jest 10-12 Mbit/sek ale zawsze dostępne
11 8
odpowiedź
User
mn
LTE to syf
9 11
odpowiedź
User
ekono
Korea to ciekawy przypadek. Kilka miesięcy temu czytałem, że bodajże 90% ludzi komunikuje się z urzędami drogą elektroniczną. Baaardzo dużo. W Europie najwięcej Dania ok. 60% czy coś koło tego. Zatem jedno napędza drugie. Rozwój łącz, a rozwój usług. U nas kolejni gracze wchodzą w szybki LTE bo jest coraz większy popyt na to. Pozostaje jeszcze kwestia pokrycia terenu tą usługą. Tutaj jeszcze Plus ma najwięcej do powiedzenia. Jan - limity będą znikać w miarę zwiększania się popularności i konkurencyjności. Na tą chwilę Plus zaoferował bez limitu, a co dalej będzie...
8 8
odpowiedź
User
Juras
@mn
To zależy, gdzie go masz. W Plusie mi działa bez problemów. Zresztą dobrze mam, bo tam, gdzie się poruszam, wszędzie jestem w zasięgu LTE.
8 8
odpowiedź