SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet popularniejszy od codziennych gazet

Amerykańscy konsumenci przeznaczą w tym roku więcej czasu na surfowanie po Internecie niż na czytanie gazet, wyprawę do kina czy słuchanie muzyki - wynika z badania firmy Veronis Suhler Stevenson (VSS).

Internet popularniejszy od codziennych gazet

W swoim raporcie VSs wskazuje na fakt, że reklamodawcy coraz większą uwagę skupiają na zmianach w zachowaniu konsumentów i coraz więcej pieniędzy przeznaczają np. na cyfrowy marketing.

W ubiegłym roku dwa czołowe media stanowiły gazety codzienne i telewizja, na które reklamodawcy przeznaczyli odpowiednio 55,7 i 48,7 miliarda dolarów. VSS szacuje jednak, że do 2011 roku palmę pierwszeństwa przejmie Internet, na który reklamodawcy wydadzą wówczas 63 miliardy dolarów.

Z badania VSS wynika także, że w ubiegłym roku konsumenci najwięcej czasu spędzanego z mediami przeznaczyli na telewizję i radio, które łącznie zabierały odbiorcom blisko 70 procent tego czasu. Następne były: nagrana muzyka (5,3 procenta), gazety codzienne i Internet (po 5 procent). VSS szacuje, że w bieżącym roku wskaźnik dla Internetu wzrośnie do 5,1 procenta, podczas gdy dla nagranej muzyki i gazet codziennych spadnie do 4,9 procenta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet popularniejszy od codziennych gazet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl