SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Polska podpisał umowę z Ineą na dostarczenie internetu światłowodowego

Grupa Inea oraz Orange Polska podpisały umowę na hurtowy dostęp infrastruktury kablowej sieci światłowodowej. Tym samym współpraca umożliwi dostarczenie internetu do 40 tys. gospodarstw domowych, a docelowo: do 150 tys. gospodarstw w Wielkopolsce.

fot. Shutterstock.comArticle

Orange ma uruchomić swoje usługi oparte o infrastrukturę poznańskiego operatora w kolejnych tygodniach. Umowa między Grupą Inea, a Orange Polska jest rozszerzeniem dotychczasowej współpracy - tym razem w modelu bitstream access (BSA). Dzięki temu Orange dotrze do kolejnych 40 tys. gospodarstw domowych w Poznaniu oraz powiecie poznańskim.

Z oferty Orange będą mogli skorzystać mieszkańcy poznańskich dzielnic: Grunwald, Jeżyce, Nowe Miasto, Stare Miasto, osiedla Smochowice oraz okolicznych miejscowości, m.in. Dąbrówki, Swarzędza, Lubonia, Przeźmierowa czy Suchego Lasu.

- Strategia otwartej infrastruktury ma na celu maksymalnie efektywne wykorzystanie naszej sieci światłowodowej. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych operatorów – komentuje Michał Bartkowiak, członek zarządu Inei.

Wysokość opłaty za dostęp do infrastruktury Grupy Inea, jakie poniesie Orange będzie uzależniona od rodzaju zabudowy oraz liczby aktywnych klientów na konkretnym obszarze.

Dyrektor rozwoju współpracy regionalnej w Orange Polska Tomasz Kowal podkreśla, że spółka konsekwentnie inwestuje w rozwój sieci światłowodowej, a w tym roku wyda na ten cel do 800 mln zł.

- Współpraca z ponad 20 operatorami, takimi jak Inea, pomaga nam szybciej docierać do nowych grup klientów, bez niepotrzebnego dublowania infrastruktury. To zdecydowanie bardziej efektywne podejście - ocenił.

Poznański operator planuje, że do końca 2019 r. współpraca z Orange obejmie dostęp do ponad  370 tys. gospodarstw domowych sieci światłowodowej, w tym ok. 150 tys. w modelu hurtowego dostępu do internetu BSA (ang. bitstream access).

Obecnie w zasięgu sieci światłowodowej Orange Polska znajduje się blisko 3 mln gospodarstw domowych w całej Polsce. W I połowie tego roku sieć światłowodowa Orange dotarła do blisko pół miliona domów i mieszkań.

Celem Orange jest objęcie zasięgiem światłowodu 5 mln domów mieszkań i biur do 2020 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska podpisał umowę z Ineą na dostarczenie internetu światłowodowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl