SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centrum e-Zdrowia planuje kampanię public relations Internetowego Konta Pacjenta, będzie szukać agencji

Centrum e-Zdrowia działające przy Ministerstwie Zdrowia planuje jeszcze w tym roku zrealizować kampanię PR budującą świadomość i wizerunek aplikacji mojeIKP - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Na razie sonduje rynek pod kątem oszacowania jej kosztów, planuje przetarg, w którym wybierze agencję PR do jej przygotowania i realizacji.

Article

Centrum e-Zdrowia przekazała do agencji PR zapytanie w  celu ustalenia wartości planowanej kampanii PR budującej świadomość i wizerunek aplikacji mojeIKP. Działania mają być prowadzone przez  miesięcy.

Celem kampanii będzie zbudowanie świadomości społeczeństwa na temat nowej, rządowej aplikacji mojeIKP, która ułatwia dostęp do informacji medycznych, w tym m.in. e-recept oraz e-skierowań. 

Działania powinny przełożyć się na zbudowanie pozytywnego odbioru aplikacji oraz świadomości społeczeństwa na temat korzyści z niej wynikających.

Kampania ma odpowiadać na pytanie: co powoduje, że warto pobrać aplikację i z niej korzystać.Bardzo ważnym elementem kampanii jest zbudowanie świadomości aplikacji oraz wynikających z niej korzyści wśród opiniotwórczych dziennikarzy, zarówno z mediów ekonomicznych, zdrowotnych oraz IT/technologie oraz blogerów/influencerów zajmujących się tematyką IT/technologiami itp.

Cele kampanii mają być realizowane przez wybraną agencję PR poprzez kreatywne działania informacyjno-edukacyjne, skierowane do grupy docelowej w mediach tradycyjnych oraz internetowych.

Grupą docelową tych działań mają być dziennikarze, blogerzy/influencerzy oraz Polacy  w wieku od 25-45 lat.

Wybrana w zaplanowanym na późniejszy termin przetargu agencja będzie odpowiadać m.in. za opracowanie strategii kampanii edukacyjno-informacyjnej (opis głównych założeń i celów kampanii, dobór kreatywnych narzędzi oraz kanałów, dobór mediów(prasa, radio, TV, portale internetowe, social media),itp.

Zajmie się również organizacją spotkań i konferencji prasowych, spotkań z  blogerami/influencerami . Do jej zadań należeć będzie także opracowanie koncepcji oraz scenariusza, a także produkcja oraz postprodukcja materiałuvideo/animacji o charakterze instruktażowym na temat aplikacji mojeIKP do odtwarzania w Internecie oraz na różnego razu wydarzeniach wewnętrznych i zewnętrznych. Przygotuje też materiały do publikacji w prasie oraz w internecie.

Kampania będzie realizowana jeszcze w tym roku.

Internetowe Konto Pacjenta było promowane jesienią ub.r. spotami Xawerego Żuławskiego i poprzez działania product placement w produkcjach tv Telewizji Polskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Centrum e-Zdrowia planuje kampanię public relations Internetowego Konta Pacjenta, będzie szukać agencji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl