SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Recepty czasem odlatują w reklamie promującej Internetowe Konto Pacjenta (wideo)

Trwa ogólnopolska kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia pod hasłem „Internetowe Konto Pacjenta. Tu zapisuje się historia Twojego zdrowia”. Przygotowała ją Fabryka Komunikacji Społecznej.

Article

W emitowanym spocie resort zdrowia próbuje w żartobliwy sposób zachęcić: „Nazwy leków robią wszystko, by nie dać się zapamiętać. Recepty czasami sobie odlatują. Ale jednak najbardziej lubią swoją słynną sztuczkę ze znikaniem. Skąd my to wszystko znamy… A znasz Internetowe Konto Pacjenta? To szybki i łatwy dostęp do recept, skierowań i wizyt lekarskich. Wejdź na pacjent.gov.pl Internetowe Konto Pacjenta. Tu zapisuje się historia Twojego zdrowia".

Zaradzić ma temu Internetowe Konto Pacjenta. Jest to platforma gromadząca informację medyczną o każdym ubezpieczonym obywatelu Polski. Zawiera m.in. historię wizyt lekarskich opłaconych przez NFZ (od 2008 roku), recepty, także papierowe (zrealizowane po 1 stycznia 2019 roku) czy dostęp do danych medycznych swoich dzieci (do ich 18. roku życia).

Od marca 2020 roku IKP ma być portalem konsolidującym wszystkie najważniejsze informacje o zdrowiu z innych instytucji publicznych, takich jak GIS, NFZ, PZH itp. Dodatkowo będą w nim publikowane artykuły oraz inne informacje przydatne pacjentom.

Kampania ma charakter edukacyjno-informacyjny. Jest podzielona na dwie części. Działania informacyjne mają zbudować świadomość istnienia IKP, a działania edukacyjne mają przełożyć się na jak największą liczbę założonych na tej platformie kont.
W ramach kampanii emitowane są dwa spoty – w kinach i na platformach VOD. Ich uzupełnieniem są działania w internecie, m.in. na Facebooku i YouTube.

Fabryka Komunikacji Społecznej jest odpowiedzialna za kreację kampanii, produkcję spotów oraz emisję kampanii w mediach. Budżet kampanii wynosi 1,8 mln zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Recepty czasem odlatują w reklamie promującej Internetowe Konto Pacjenta (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl