SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internetowy program edukacyjny

Ruszyła strona internetowa programu edukacyjnego Partnerstwo dla Przyszłości

Uruchomiona została strona internetowa programu edukacyjnego Partnerstwo dla Przyszłości organizowanego przez Microsoft. Pod adresem www.partnerstwodlaprzyszlosci.edu.pl dyrektorzy szkół, nauczyciele, oraz uczniowie będą mogli znaleźć wszelkie informacje i aktualności dotyczące programu.

Na stronie internetowej znajduje się opis poszczególnych filarów programu, aktualności, informacje o planowanych w najbliższym czasie inicjatywach edukacyjnych oraz sekcja odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z programem. Strona posiada także specjalnie wydzielony dział przeznaczony dla wojewódzkich koordynatorów edukacji informatycznej oraz biuro prasowe.

W ostatnim czasie ruszył pierwszy projekt szkoleniowy programu Partnerstwo dla Przyszłości- „Wykorzystanie Technologii Informatycznych w nauczaniu podstaw programowania” skierowany do nauczycieli przedmiotów informatycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.

Projekt realizowany będzie na terenie całego kraju, w formie blended learning, tj. łącząc metody nauczania na odległość (e-learningowe) ze stacjonarnymi warsztatami. Część szkolenia realizowana w formie e-learning oparta zostanie o multimedialne i interaktywne materiały szkoleniowe na płytach CD-ROM oraz edukacyjną platformę internetową, przy pomocy której realizowane będą m.in. konsultacje on-line, testy sprawdzające oraz komunikacja w zespołach zadaniowych. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internetowy program edukacyjny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl