SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Intymny talk-show na TVP Polonia

'Mój dekalog' - program który poprowadzi Zofia Czernicka - zadebiutuje 15 sierpnia w TVP Polonia.

- Program „Mój dekalog” ma formułę intymnego talk-show, w którym Zofia Czernicka rozmawia z ludźmi znanymi z mediów o ich osobistych zasadach i podstawowych wartościach, jakie pomogły mi odnieść sukces w życiu” - mówi wortalowi „Wirtualnemedia.pl” Dariusz Dyner, scenarzysta programu.

„Prawie każdy człowiek z naszego kręgu kulturowego zapytany o te podstawowe kryteria, które przyświecają mu w życiu, odpowiada w pierwszej kolejności, że jest to dziesięć przykazań, czyli Dekalog” – dodaje Dariusz Dyner.

Pytany, czy program odwołuje się do kultury chrześcijańskiej zaprzecza, aby był to program wyznaniowy.

„Każdy z nas ma swój dekalog, niezależnie do jakiej przynależy religii” – dodaje.

W formule programu goście odpowiadając na dziesięć pytań, opowiadają o kolejnych etapach swojej kariery i zasadach, które na danym etapie pozwoliły im pokonać trudności, a także o ludziach, którzy im te zasady zaszczepili.

Stałym elementem jest udział w programie Krzysztofa Kolbergera, który czyta fragmenty poezji ilustrujące poruszane w rozmowie tematy.

W najbliższych programach wystąpią:

- Krzysztof Kolberger, który opowie o swojej chorobie i o miłości do Boga, pozwalającej mu tę chorobę przezwyciężyć. Po raz pierwszy przed kamerą zdecyduje się powiedzieć modlitwę „Ojcze nasz”, ale w innej niestandardowej interpretacji.

- Wojciech Fortuna, będzie wspominał fenomenalny skok, który zmienił polskie narciarstwo i dramatycznie zaważył na jego życiu. Wyjaśni, dlaczego za granicą ludzie zawsze mu pomagali, a w kraju nigdy nie mógł znaleźć zrozumienia.

- Roman Paszke – polski żeglarz zdradzi szczegóły przygotowań do zimowej próby bicia rekordu w samotnym rejsie dookoła świata. Zwierzy się z osobliwej fantazji, że opływając kulę ziemską marzył tylko o tym, żeby mógł się przejechać tramwajem i popatrzeć na zwykłe życie.

- Mariusz Pudzianowski – Strong Man, idol młodzieży i jeden z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich sportowców zwierzy się z burzliwych kolei swego życia i opowie o wyrzeczeniach, jakich wymagają sporty siłowe.

- Leon Niemczyk – aktor, który wystąpił w ponad 500 filmach, wspomni swoje wojenne losy, AK, więzienie i pracę z najlepszymi reżyserami. Opowie o swoich sześciu żonach i tajemnicy wiecznej młodości, która pomimo wieku i ciężkiej choroby pozwala mu zachować pogodę ducha.

- Krzysztof Majchrzak – aktor, muzyk i filozof, który stara się zgłębić tajemnice sztuki. Radykalny i bezkompromisowy w swoich poglądach, wyzna, jak to jest być wielkim i uznanym aktorem i jednocześnie świadomie przebywać na marginesie.

- Krzysztof Hołowczyc – najbardziej utytułowany mistrz sportów samochodowych opowie o swojej pasji, o rodzinie, która daje mu oparcie w ciężkich chwilach i o tym, że dla niego wyścig wciąż trwa i że zamierza jeszcze sięgnąć po najwyższe trofeum.

Program jest produkowany w TVP Wrocław we współudziale firmy Fajgel Sp. z.o.o. Za scenariusz oprócz Dariusza Dynera odpowiada Witold Świetnicki. Muzykę napisał Robert Obcowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Intymny talk-show na TVP Polonia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl