SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Inwestorzy.tv za 15,4 mln zł kupili Inwestycje.pl, firmy się połączą

Firma Inwestorzy.tv za 15,39 mln zł kupiła 97,75 proc. akcji spółki Inwestycje.pl, właściciela grupy serwisów internetowych o tematyce finansowej (m.in. KantorOnline.pl). Podmioty mają zostać połączone do końca przyszłego roku.

Artur Błasik, prezes Inwestorzy.tv Article

Do spółki Inwestycje.pl należą serwisy Inwestycje.pl, KantorOnline.pl, Waluty.com, Kantory.pl, Fundusze24.pl, Pasaz-finansowy.pl, Twojefinanse.pl, Twojbiznes.pl, Forum-prawne.pl i ForumGieldowe.pl. Jak podała firma, miesięcznie notują łącznie ponad 0,7 mln użytkowników i blisko 4 mln odsłon.

- Dominującym obszarem działalności grupy kapitałowej jest elektroniczna wymiana walut za pośrednictwem portalu KantorOnline.pl, polegająca na realizacji transakcji internetowych wymiany walut składanych drogą elektroniczną przez klientów firmowych i indywidualnych. Proponowane rozwiązania są alternatywą i uzupełnieniem do ofert kantorów stacjonarnych i ofert bankowych. Ponadto grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie prowadzenia i sprzedaży powierzchni reklamowej portali internetowych - opisano w raporcie finansowym Inwestycje.pl z minionego półrocza.

Z kolei Inwestorzy.tv od ponad trzech lat prowadzą serwis wideo skierowany do inwestorów giełdowych. Treści na stronę tworzą dziennikarze, analitycy, blogerzy oraz praktycy z rynku finansowego.

Inwestorzy.tv przejęli 105,44 mln akcji Inwestycje.pl, płacąc za jedną 0,146 zł.

- Połączenie telewizji z serwisami internetowymi pozwoli dotrzeć z informacją do zdecydowanie szerszej grupy odbiorców niż inwestorzy giełdowi. Chcemy dostarczać kontent i informacje na najwyższym, światowym poziomie - uzasadnia Artur Błasik, prezes Inwestorzy.tv.

25 proc. akcji Inwestorzy.tv należy do PMPG Polskie Media, wydającej (poprzez spółki zależne) tygodniki „Wprost” i „Do Rzeczy”. W związku z tym członkiem rady nadzorczej Inwestorzy.tv jest Michał M. Lisiecki, prezes i większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media.

Inwestycje.pl ze wzrostem wpływów i stratą

W pierwszej połowie br. spółka Inwestycje.pl zanotowała 293,6 mln zł wpływów sprzedażowych (wobec 187,7 mln zł rok wcześniej) i 183 tys. zł straty netto (w pierwszej połowie ub.r. miała 210 tys. zł straty).

W raporcie finansowym firma podała, że do zwiększenia jej wpływów przyczynił się głównie wzrost obrotów walutami na platformie KantorOnline.pl. - Powyższe wynika z kilku czynników, takich jak pozyskanie nowej grupy klientów z segmentu MŚP, która znacząco wpłynęła na zwiększenie obrotów oraz stabilizacja rynku związana z poprawą sytuacji geopolitycznej oraz poprawą wskaźników makroekonomicznych polskiej gospodarki - opisano.

KantorOnline.pl należy do spółki TNN Finance, w której Inwestycje.pl mają 74,3 proc. akcji. Kupiła je we wrześniu 2015 roku za 10 mln zł.

Z kolei głównymi akcjonariuszami Inwestycje.pl poprzednio były Mestina Capital (53,77 proc. akcji), Business Consulting For Enterprises (18,54 proc.) i Cumpleano Limited (14,83 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inwestorzy.tv za 15,4 mln zł kupili Inwestycje.pl, firmy się połączą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl