SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ipla z nową wersją i pakietami. „Zaczynamy budować przychody”

Internetowa aplikacja telewizyjna Ipla (należąca do Cyfrowego Polsatu) została udostępniona w odświeżonej wersji. Jej ofertę podzielono na nowe pakiety, obejmujące zniżki dla klientów Cyfrowego Polsatu.

Ipla z nową wersją i pakietami. „Zaczynamy budować przychody”

Zarządzająca Iplą spółka Redefine (należąca od wiosny br. do Cyfrowego Polsatu) w ostatnim czasie podpisała nowe umowy ze studiami Warner Bros i Disney, a także dystrybutorem Galapagos i Festiwalem Plus Camerimage. Dzięki temu w aplikacji dostępnych jest obecnie już 1,5 tys, filmów. Natomiast w ramach umowy z Telewizją Polską i partnerstwa z Polsatem, Ipla umożliwia oglądanie ponad 9 tys. odcinków ponad 100 seriali. Nowością w umowie z TVP jest dodanie opcji oglądania jej seriali w Ipli nie tylko na komputerach, lecz także urządzeniach mobilnych i telewizorach smart TV.

Jednocześnie Ipla została udostępniona w odświeżonej wersji. W serwisie ipla.tv wprowadzono białą kolorystykę, czytelniejszy układ, prostsze systemy płatności oraz integrację z aplikacjami Ipli i Facebookiem. Zmodyfikowano również aplikację Ipla na komputery i urządzenia przenośne. - Wersje Ipli na urządzenia inne niż komputery przynoszą już ok. 40 proc. całościowego ruchu w aplikacji, z czego ponad 20 proc. pochodzi ze smartfonów - opisuje Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. Jednocześnie trwają prace nad udostępnieniem wszystkich treści z aplikacji dla użytkowników komputerów wyposażonych w system MacOS - obecnie mogą oni oglądać filmy wytwórni Disney i polskich dystrybutorów.

Przypomnijmy, że według Megapanelu PBI/Gemius, Ipla zanotowała w październiku br. 2,7 mln uruchomionych aplikacji (zobacz szczegóły), natomiast serwis ipla.tv miał we wrześniu 580 tys. real users i 8,2 mln odsłon, a przeciętny użytkownik spędził w nim 12 minut (więcej na ten temat).

W związku z tymi zmianami wprowadzono też nowy cennik usług VoD, w którym pojawiły się pakiety FilmBox Live, iplaWorld i iplaMix. Jednocześnie w najważniejszych pakietach wprowadzono zniżki dla klientów Cyfrowego Polsatu. Każdy pakiet obejmuje dostęp do treści poprzez trzy urządzenia: komputer, dekoder Cyfrowego Polsatu (podłączony do smart TV) oraz smartfon lub tablet.

Jak informuje Dominik Libicki, obecnie 90 proc. przychodów Ipli pochodzi z reklam, a 10 proc. z opłat od użytkowników. - Wprowadzając obecne zmiany, chcemy zbilansować te proporcje - deklaruje.

Libicki potwierdza zapowiedź z wiosny br., że Ipla w rok po przejęciu jej przez Cyfrowy Polsat, czyli w kwietniu 2013 roku osiągnie rentowność, tzn. pozytywny wynik EBITDA. - Do tej pory przeprowadziliśmy w spółce większość restrukturyzacji. A teraz zaczynamy budować przychody - deklaruje prezes Cyfrowego Polsatu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ipla z nową wersją i pakietami. „Zaczynamy budować przychody”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bambi34
Fajnie, ze zaczynają, ale jakieś 5 lat za późno.
8 8
odpowiedź
User
Bruce
9,90 za pakiet Ben10 na miesiąc? Jaja se robicie? I potem zdziwienie że ipla ma tak beznadziejne statystyki? co to jest 590k UU? Żarty.
8 8
odpowiedź