SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrosły wpływy i zysk Ipsosu. Ponad 40 proc. przychodów z zagranicy

Firma badawcza Ipsos w ub.r. osiągnęła wzrost wpływów sprzedażowych o 8,6 proc. do 61,64 mln zł oraz 4,19 mln zł zysku netto (w 2016 roku miała 3 mln zł zysku). Spółka pozyskała nowych klientów, a 42,8 proc. jej przychodów pochodziło z zagranicy.

Wszystkie wpływy sprzedażowe Ipsosu pochodzą z usług badań rynku. W skali roku przychody od jednostek powiązanych z firmą zmalały z 13,49 do 12,01 mln zł.

Przychody ze sprzedaży krajowej wzrosły z 31,57 do 35,22 mln zł, a ze sprzedaży zagranicznej - z 25,17 do 26,41 mln zł.

W sprawozdaniu ze swojej działalności Ipsos wylicza, że specjalizuje się w badaniach: marketingowych, reklamy, mediów, satysfakcji i lojalności konsumentów oraz badaniach opinii.

- Zarówno przychody ze sprzedaży jaki i zysk operacyjny przekroczyły zakładany na ten rok budżet. Przychody wzrosły o 8,6 proc., dzięki kontynuacji współpracy z dotychczasowymi klientami jak również pozyskaniu zamówień od nowych odbiorców jak Perrigo Company czy 3M - opisała firma. Jako swoich klientów wymieniła też Ferrero, Procter & Gambie, PepsiCo, Nestle, 3M i instytucje z sektora publicznego. Dodała, że przychody od żadnego z klientów nie przekraczają 5 proc. jej łącznych wpływów.

Koszty działalności Ipsosu zwiększyły się natomiast z 53,08 mln zł w 2016 roku do 55,73 mln zł w ub.r.

Nakłady na usługi obce wzrosły z 30,96 do 33,49 mln zł, a na wynagrodzenia - z 16,33 do 16,56 mln zł. W ub.r. w firmie zatrudnionych było 118 osób, o pięć więcej niż rok wcześniej.

Zysk Ipsosu z działalności operacyjnej zwiększył się z 3,66 do 5,91 mln zł, zysk brutto - z 3,63 do 5,14 mln zł, a zysk netto - z 3 do 4,19 mln zł. Firma spłaciła w ub.r. pozostałe 2,7 mln zł z pożyczki udzielonej przez Ipsos Pan Africa Holdings. Nie ma żadnych innych pożyczek do spłaty.

Zarząd Ipsosu spodziewa się w br. dalszego wzrostu wpływów, uzasadniając to stabilną sytuacją na rynku badawczym. - Szczególna uwaga zostanie skierowana na sprzedaż nowych produktów badawczych, jak również na udział w zwiększonej liczbie sondaży poparcia partii politycznych przed wyborami samorządowymi. Przy utrzymaniu odpowiedniej kontroli i struktury kosztów pozwoli to na uzyskanie jeszcze lepszych wyników finansowych niż w roku 2017 - stwierdzono w sprawozdaniu.

Dołącz do dyskusji: Wzrosły wpływy i zysk Ipsosu. Ponad 40 proc. przychodów z zagranicy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl