SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IQ Partners: 8 inwestycji i 2 mln zł zysku w I kw. br.

W I kwartale br. grupa kapitałowa IQ Partners zanotowała ponad 5,8 mln zł przychodów. Jej zysk netto wyniósł 1,95 mln zł (o 114 proc. więcej niż rok wcześniej), a aktywa przekroczyły wartość 50 mln zł.

IQ Partners: 8 inwestycji i 2 mln zł zysku w I kw. br.

Od stycznia do marca br. IQ Partners oraz należące do niej wehikuły inwestycyjne IQ Venture Capital, i InQbe zrealizowały inwestycje w 8 projektów o łącznej wartości ponad 5 mln zł. Spółka m.in. nawiązała współpracę z laboratoriami OrangeLabs, w ramach których pod patronatem miasta stołecznego Warszawy uruchomiony został konkurs o nazwie OpenApiHackaton, w którym twórcy najciekawszych rozwiązań będą mogli przekonać fundusz do zainwestowania w ich projekty. W maju ruszył także konkurs własny o nazwie 0za50za10.pl, w ramach którego fundusz zainwestuje 50 tys. zł obejmując pośrednio po 10 proc. udziałów w 10 zwycięskich projektach.

W I kwartale br. portfel IQ Partners powiększył się do 76 spółek. W sumie spółka zainwestowała do tej pory w ponad 80 projektów technologicznych, przeznaczając na ponad 50 mln. zł. Do końca br. zamierza przeprowadzić́ jeszcze około 24 nowych inwestycji, tak by jej portfel osiągnął poziom 100 projektów.

Jednocześnie IQ Partners nadal będzie poszukiwać dróg wyjścia z dotychczasowych inwestycji, szczególnie tych dojrzałych. Jest to również etap porządkowania portfela tak, aby zapewnić potencjalnym partnerom inwestycyjnym jak najbardziej transparentne metody wycen projektów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IQ Partners: 8 inwestycji i 2 mln zł zysku w I kw. br.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl