SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa wersja aplikacji iTaxi

Aplikacja Pasażera iTaxi została zaktualizowana do wersji 5.0 z uproszczoną i skróconą ścieżką zamówienia przejazdu oraz nowymi grafikami widocznymi już na ekranie głównym.

Article

Przed aktualizacją aplikacji firma iTaxi przeanalizowała opinie swoich klientów, zarówno biznesowych, jaki i prywatnych, a także zachowania użytkowników w systemie.

– Głównym celem projektu przebudowy Aplikacji Pasażera było uproszczenie i skrócenie ścieżki zamówienia przejazdu. W pierwszej kolejności zrezygnowaliśmy z niepotrzebnych przycisków oraz dodatkowych opcji, które były widoczne na ekranie głównym. Zamiast tego wyświetlają się na nim ulubione lokalizacje, takie jak dom czy miejsce pracy. Dzięki temu użytkownicy mogą zamówić taksówkę, wykonując jedynie dwa kliknięcia. To niezwykle wygodne rozwiązanie – podkreśla Karolina Złotkowska, product owner w iTaxi.

Co nowego w aplikacji iTaxi

Z głównego ekranu z mapą, który wyświetla się zaraz po zalogowaniu, zniknęły piny symbolizujące dostępne samochody. Zamiast nich pojawiły się bardziej estetyczne grafiki aut. Klient może od razu wskazać docelowy adres i widzi tylko jeden baner informacyjny. Dostępne taryfy i rodzaje aut, w tym także busy, wyświetlają się na rozwijanej liście. Rzadziej używane opcje trafiły do oddzielnej sekcji, dostępnej w prawym górnym rogu ekranu.

Nowe ekrany są widoczne na całej ścieżce – od momentu rejestracji/logowania do zamówienia przejazdu. Dodatkowo wersja 5.0 została wzbogacona ciekawymi animacjami. Na prośbę użytkowników dodany został też element personalizacji – aplikacja wita się teraz z pasażerem po imieniu.

- Tworząc nową wersję aplikacji, położyliśmy także duży nacisk na kompatybilność z różnymi rozmiarami telefonów i wersjami Androida. Każdy widok przetestowaliśmy na kilkudziesięciu rodzajach ekranów. Sprawdziliśmy, jak prezentują się poszczególne wersje językowe oraz jak działa ekran przy różnych opcjach nawigacji systemowej. Nasze rozwiązania dopasowaliśmy również do innych ustawień systemowych Androida, które mogły mieć wpływ na wygląd aplikacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu - mówi Anna Orłowska, senior android developer w iTaxi.

Obecnie firma pracuje nad nową aplikacją na iOS. Już wkrótce odświeżona zostanie także strona internetowa.

Dołącz do dyskusji: Nowa wersja aplikacji iTaxi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl