SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Wejchert w radzie nadzorczej iTaxi

Do rady nadzorczej iTaxi został powołany Łukasz Wejchert. Kontrolowane przez Wejcherta Dirlango jest największym udziałowcem iTaxi.

Łukasz WejchertArticle

Z ramienia Dirlango w radzie nadzorczej iTaxi od października 2015 roku jest już Maciej Żak. Pozostałymi członkami rady nadzorczej są szef Booksy Stefan Batory (od grudnia 2016 roku) oraz Adam Mroczyński (od sierpnia ub.r.), dyrektor ds. inwestycji w Experior Venture Fund.

Prezesem iTaxi od wiosny 2018 roku jest Jarosław Grabowski, wcześniej związany m.in. z Grupą Onet, Wirtualną Polską i Techlandem. Natomiast Od jesieni 2017 roku funkcję wiceprezesa ds. finansowych pełni Renata Bardecka.

iTaxi oferuje aplikację mobilną do zamawiania taksówek, a także platformę dla ich kierowców oraz system dla firm do optymalizacji kosztów usług taksówkowych. Poprzez aplikację iTaxi można zamawiać taksówki w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce, m.in. największych miastach. Dodatkowo spółka realizuje usługi dla 3 tys. firm.

Większościowym udziałowcem spółki są firmy Dirlango kontrolowane przez Łukasza Wejcherta. Biznesmen zainwestował w iTaxi już w 2012 roku, obecnie do Dirlango Trading & Investments należy 36,1 proc. kapitału, a do Dirlango FIZAN - 27,1 proc. 17,4 proc. Ma  spółka Sensi Soft Stefana Batorego, a 15,2 proc. - Experior Venture Fund

iTaxi przejęło Radio Taxi Barbakan, osiągnęło rentowność

Pod koniec ub.r. iTaxi kupiło krakowską korporację taksówkową Barbakan-iTaxi. Nie podano wartości tej transakcji. Po tym przejęciu iTaxi ma w Krakowie ponad 500 taksówek.

Jarosław Grabowski powiedział „Pulsowi Biznesu”, że w październiku ub.r. iTaxi osiągnęło próg rentowności. - Ostatni rok poświęciliśmy na doprowadzenie spółki do zyskowności, nawet kosztem nieco wolniejszego wzrostu. Pierwszy kwartał przyszłego roku powinien być już na plusie - zapowiedział.

Według danych z KRS przychody iTaxi wzrosły z 19,84 mln zł w 2017 roku do 28,12 mln zł w 2018 roku. Jednocześnie koszty operacyjne poszły w górę z 28,65 do 38,48 mln zł, przez co strata sprzedażowa wzrosła z 8,81 do 10,35 mln zł, a strata brutto i netto - z 9,03 do 10,88 mln zł.

W górę poszły przede wszystkim wpływy ze sprzedaży usług taksówkowych w modelu B2B - z 17,42 do 24,85 mln zł. W połowie 2018 roku po wygranym przetargu iTaxi zaczęło obsługiwać kursy taksówkarskie z Lotnisko im. Chopina oraz Dworca Centralnego i Zachodniego w Warszawie. Do końca 2018 roku wpływy z kursów z lotniska wyniosły 707,4 tys. zł, a te z dworców - 332,9 tys. zł.

W poniższych tabelach rok bieżący to 2018, a poprzedni - 2017

Dołącz do dyskusji: Łukasz Wejchert w radzie nadzorczej iTaxi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl