SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ITC orzeka na korzyść Apple. HTC: to nasze zwycięstwo

Amerykańska Komisja ds. Handlu Zagranicznego (International Trade Commission - ITC) orzekła zakaz sprzedaży niektórych smartfonów HTC w USA, uznając że tajwańska firma narusza jeden z patentów Apple.

Decyzja ITC oznacza, że począwszy od 19 kwietnia 2012 roku HTC nie będzie mógł oferować za oceanem modeli smartfonów wykorzystujących technologię objętą patentem Apple. Chodzi o funkcję interfejsu, dzięki której za pomocą jednego dotknięcia ekranu można zadzwonić pod numer telefonu umieszczony w e-mailu lub wiadomości tekstowej.

Cała sprawa miała swój początek jeszcze w marcu 2010 roku, gdy Apple złożyło do ITC skargę, zarzucając HTC naruszenie 10 patentów. W lipcu tego roku jeden z sedziów komisji stwierdził, że tajwańska firma narusza dwa patenty konkurenta (więcej na ten temat). Teraz ITC w pełnym składzie orzekła ostatecznie, że doszło do naruszenia tylko jednego z nich.

HTC uznał werdykt komisji za swoje zwycięstwo. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z orzeczenia i szanujemy je" - oświadczył producent. Tajwańska firma określiła naruszony przez nią patent jako dotyczący "niewielkiej funkcji interfejsu" i zapowiedziała szybkie usunięcie jej ze wszystkich swoich telefonów.

Dołącz do dyskusji: ITC orzeka na korzyść Apple. HTC: to nasze zwycięstwo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl