SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ITI chce wejść na rynki zagraniczne

Kostrzewa: ITI będzie kontynuować dotychczasową strategię rozwoju

Grupa ITI będzie kontynuowała rozwój w obszarze mediów, rozrywki i nowych technologii, skupiając się na polskim rynku - zapowiada nowy prezes ITI Wojciech Kostrzewa.
Zastrzega jednak, że w dalszej perspektywie możliwa jest ekspansja zagraniczna.

"Raczej nie zakładam rewolucyjnych zmian w Grupie ITI. Będę chciał kontynuować dotychczasowy model rozwoju, opierający się na wzroście organicznym, współpracy z innymi firmami oraz przejęciach" - powiedział PAP Kostrzewa.

Według prezesa, ITI w najbliższych latach będzie się koncentrował na polskim rynku, choć w perspektywie 10 lat firma może wejść na rynki zagraniczne.

Obecnie w skład grupy ITI wchodzą m.in. TVN, Grupa Onet (właściciel portalu internetowego) oraz operator kin wieloekranowych Multikino, a także warszawska Legia.

Kostrzewa został powołany przez radę dyrektorów ITI na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego odpowiedzialnego za bieżącą działalność Grupy ITI 4 stycznia.

Nowy prezes stanie się współwłaścicielem ITI, dołączając do grona założycieli firmy, czyli Jana Wejcherta, Mariusza Waltera i Bruna Valsangiacomo.

Kostrzewa, który do listopada 2004 roku był prezesem BRE Banku, poinformował, że pakiet akcji ITI, który kupi, będzie poniżej 5 proc. kapitału zakładowego spółki.

"Pierwsze akcje ITI kupię w drugim kwartale, jednak zakup całego pakietu jest rozłożony na pięć lat" - powiedział.

Nowy prezes przed powołaniem na to stanowisko był członkiem rady dyrektorów ITI, gdyż kierowany przez niego bank był  akcjonariuszem firmy.

Kostrzewa podtrzymał zapowiedzi Jana Wejcherta, poprzedniego prezesa ITI, dotyczące wycofania spółki z publicznego obrotu zarówno w Luksemburgu, jak i w Polsce.

"Po wejściu TVN na giełdę, na której jest też notowana inna nasza spółka, Grupa Onet, i zmianie struktury akcjonariatu ITI, utrzymywanie statusu spółki publicznej tej ostatniej nie wydaje się zasadne. Zamierzamy więc wycofać spółkę z publicznego obrotu w tym roku" - powiedział.

Równolegle z ofertą publiczną TVN akcjonariusze ITI otrzymali możliwość wymiany akcji na akcje TVN lub gotówkę. Z możliwości tej skorzystali akcjonariusze posiadający 59,21 proc. akcji ITI. W wyniku tej transakcji właścicielami ITI pozostali wyłącznie założyciele.

Wychodzący akcjonariusze ITI otrzymali 446,4 mln zł pochodzących z publicznej oferty akcji TVN oraz akcje TVN, stanowiące 13,1 proc. kapitału zakładowego spółki.(PAP)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ITI chce wejść na rynki zagraniczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl