SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ITI coraz bliżej Legii

Legia jest coraz bliżej przejęcia przez Grupę ITI

Klub Piłkarski Legia Warszawa zawarł w środę umowę dzierżawy stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. To jeden z warunków, od spełnienia których Grupa ITI uzależniła odkupienie 80 proc. akcji Legii od Pol-Mot Holding. Pod koniec lutego Mariusz Walter, jeden z głównych akcjonariuszy ITI, powiedział, że spółka podejmie decyzję w sprawie zakupu Legii do 30 marca.

Zgodnie z zawartą umową, Legia będzie mogła korzystać ze stadionu przez kolejne trzy lata. Przewidziano możliwość jej przedłużenia.

Grupa ITI zawarła przedwstępną umowę kupna akcji Legii Warszawa z Pol-Motem w grudniu ubiegłego roku. Zastrzegła wtedy, że zawarcie ostatecznej umowy zależy od spełnienia szeregu warunków, ‘w tym od wyników szczegółowego badania stanu prawnego i finansowego klubu, zatwierdzenia umowy przez Radę Dyrektorów Grupy ITI, a także uregulowania spraw dotyczących praw do nieruchomości obejmujących stadion i bezpośrednią okolicę’.

W styczniu wiceprezes Grupy ITI Paweł Kosmala powiedział, że spółka kończy due diligence w Legii. W lutym ITI podpisało z klubem aneks do umowy przedwstępnej przedłużający jej obowiązywanie. Prezes Legii Edward Trylnik mówił wtedy, że zawarcie umowy z Grupą ITI opóźnia się z powodu braku opinii UOKiK oraz decyzji urzędu miasta w sprawie korzystania przez Legię z praw do terenów wokół stadionu. UOKiK wydał zgodę na przejęcie klubu przez ITI 26 lutego.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ITI coraz bliżej Legii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl