SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Itmagination kupiła krakowską firmę Maise. Celem lepsza obsługa klientów z zagranicy

Firma Itmagination przejęła tworzącą interfejsy mobilne firmę Maise z Krakowa, dzięki czemu poszerzy portfolio, zapewniając klientom wsparcie w zakresie user interface i user experience. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Article

To pierwsza akwizycja Itmagination, dzięki której warszawska firma rozszerzy wachlarz świadczonych usług. - To ważny krok w kierunku poszerzania oferty i doskonalenia jakości usług, który od dawna planowaliśmy. Chcemy, aby zespół Maise został ciepło przyjęty i efektywnie wdrożony w nasz model działania. Obu stronom zależy na szybkim rozpoczęciu współpracy na najwyższych obrotach- komentuje Dawid Łaziński, członek zarządu Itmagination.

Działająca na rynku od 2008 r. i zatrudniająca 450 osób Itmagination osiąga 70 proc. przychodów z kontraktów zagranicznych, a perspektywy na najbliższe lata zakładają dalszy wzrost udziału międzynarodowych klientów, stąd potrzeba wsparcia dla nich w zakresie UI oraz UE. Firma skupia się m.in. na tworzeniu oprogramowania na zamówienie i analizie danych.

Z kolei Maise istnieje na rynku od dwóch lat, lecz wciąż pozyskuje kontrakty na rynkach, na których prężnie rozwijają się innowacyjne rozwiązania dla branży finansowej. Główni klienci firmy pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Azji.

- Dzięki Itmagination będziemy z większą łatwością docierać do klientów korporacyjnych. Uzyskamy także szansę na umacnianie pozycji na rynku software house’ów z silnym zapleczem UI/UX  - komentuje Michał Sambora, współzałożyciel i Lead Designer Maise.

Itmagination została założona została przez Daniela Araka, Dawida Łazińskiego i Łukasza Kielocha. Pierwszym klientem spółki był niemiecki koncern farmaceutyczny Bayer. Teraz firma posiada lokalne biura w Gdyni, Krakowie, Lublinie, Płocku oraz Wrocławiu.

Dołącz do dyskusji: Itmagination kupiła krakowską firmę Maise. Celem lepsza obsługa klientów z zagranicy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl