SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IV konferencja Media Przyszłości z udziałem szefów europejskich agencji prasowych

Tegoroczna konferencja Media Przyszłości, organizowana jak co roku przez Polską Agencję Prasową, to wyjątkowe wydarzenie z udziałem szefów europejskich agencji prasowych, przedstawicieli polskich i zagranicznych mediów oraz ośrodków badawczych i firm technologicznych.

Article

W programie konferencji zaplanowane są prezentacje i dyskusje m.in. na temat zachodzących zmian w mediach, szczególnie w obliczu konfliktów wojennych i transformacji technologicznej.

IV edycja konferencji Media Przyszłości odbędzie się w dniach 28-29 czerwca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Szczegóły wydarzenia i rejestracja: https://mediaprzyszlosci.pap.pl/

Wśród zaproszonych gości są m.in.: Clemens Pig, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Prasowych (EANA) i prezes Austriackiej Agencji Prasowej (APA), Fabrice Fries, prezes Francuskiej Agencji Prasowej (AFP) oraz Caro Kriel, CEO Thomson Foundation.

Eksperci będą dyskutować m.in. o transformacji mediów i spróbują nakreślić wizję mediów przyszłości – w świecie, który z jednej strony mierzy się z globalnymi kryzysami związanymi z pandemią czy wojną, a z drugiej – jednocześnie rozwija technologie sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistości.

Przedstawiciele mediów, wydawców i firm technologicznych będą debatować na temat ustawy implementującej dyrektywę w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych. Zastanowią się nad znaczeniem tego dokumentu dla branży medialnej, kreatywnej i tzw. big techów.

Podczas konferencji zaplanowana jest także prezentacja wyników badania - przeprowadzonego wspólnie przez Polską Agencję Prasową i Polskie Badania Internetu - na temat tego, jak Polacy korzystają z informacji w sieci i w mediach tradycyjnych.
Konferencja Media Przyszłości to cykliczne wydarzenie z udziałem przedstawicieli polskich i zagranicznych mediów oraz branżowych ekspertów, organizowane co roku przez Polską Agencję Prasową. Celem konferencji jest dyskusja na temat trendów i zmian jakim ulegają media w kontekście zachodzących procesów geopolitycznych i rozwoju technologii.

 

  • Więcej informacji:
  • PAP

Dołącz do dyskusji: IV konferencja Media Przyszłości z udziałem szefów europejskich agencji prasowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
taa
Ustalą mniej palacic zreszta po co komu dziennikarze. System oszczednosci na ludziach wdrazany jest od dawna, zatem gazety maja sie znakomicie. Redakcje po 3 , 4 ludzi. No dziennikarstwo przyszlości teksty beda pisac sie same alebo debile z fb je stworza, wszak dziennikarstwo obywatelskie
0 0
odpowiedź