SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Bełdowski i Martin Dusseldorp awansowali w Egmont Publishing

Jacek Bełdowski, dotąd dyrektor generalny Egmont Polska & Central and Eastern Europe, awansował na nowoutworzone stanowisko dyrektora zarządzającego Global Content Development. Kierowanie spółką w Polsce i Europie Środkowej przejmie Martin Dusseldorp.

Martin Dusseldorp Article

Jak podano w komunikacie, zmiany w strukturze Egmont Publishing mają na celu dostosowanie koncernu wydawniczego do zmieniającego się otoczenia rynkowego oraz realizację celów biznesowych. W związku z tym powołano dwie nowe organizacje globalne: Global Licensing Management, kierowaną przez Silvię Figini oraz Global Content Development, który będzie zarządzany przez Jacka Bełdowskiego.

Międzynarodowy zespół Global Content Development będzie odpowiedzialny za tworzenie portfolia wydawniczego opartego na markach globalnych. Jednostki zespołu będą obecne w czterech lokalizacjach: Londynie, Warszawie, Kopenhadze i Berlinie. Każda z nich będzie ściśle współpracowała z lokalnymi wydawcami.

Jacek Bełdowski od 1998 roku był dyrektorem generalnym Egmont Polska & Central and Eastern Europe oraz senior vice presidentem i członkiem zespołu menedżerskiego Egmont International. Z Egmont Polska jest związany od ponad 23 lat. Ukończył Politechnikę Warszawską.

Stanowisko dyrektora generalnego Egmont Polska & Central and Eastern Europe objął teraz Martin Dusseldorp. Karierę zawodową w Egmoncie rozpoczął on przed 15 laty na stanowisku dyrektora finansowego Egmont Polska & Eastern Europe, wcześniej pracował m.in. jako dyrektor finansowy w Shell Gas Polska. Jest absolwentem De Haagse Hogeschool/The Hague University of Applied Sciences.

Do ścisłego kierownictwa oddziału firmy dołączyła również Maria Deskur, awansując na dyrektora zarządzającego w Pionie Książek. Dotąd była ona w tej jednostce dyrektorem wydawniczym. W zespole zarządzającym Egmont Polska pozostaje Iwona Tessarowicz-Pakuła, dyrektor zarządzająca Pionem Czasopisma.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Bełdowski i Martin Dusseldorp awansowali w Egmont Publishing

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl