SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezydent Poznania bojkotuje TVP z powodu materiału o Marszu Równości. „To zaprzeczenie dziennikarstwa”

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi nie będzie przyjmował zaproszeń do programów Telewizji Polskiej. To reakcja na materiał TVP Poznań, w którym zacytowano wulgarne wpisy o Marszu Równości.

Jacek Jaśkowiak, prezydent PoznaniaArticle

W miniony piątek w „Teleskopie” TVP Poznań pokazano materiał o przygotowaniach do Marszu Równości, który odbył się w tym mieście w sobotę. W relacji reporterka Anna Molska powiedziała: „Według specjalistów u podstaw homoseksualizmu leży zaburzenie tożsamości płciowej, będące dramatem człowieka. Marsz Równości to swoista promocja takich zaburzeń. Środowisko LGBT nieinwazyjnie, krok po kroku przemyca kolejne kontrowersje na takich wydarzeniach tak, że tego nie zauważamy”.

W materiale przytoczono też ostre komentarze internetowe o tym, że w ramach promocji marszu na tramwajach w Poznaniu umieszczono tęczowe flagi. Zacytowano wpisy: „Wstyd być poznaniakiem, co za spedalone miasto”, „Pedalskie flagi na tramwajach w przededniu ich zlotu”, a także komentarz, w którym prezydent Poznania został nazwany „tęczowym Jacusiem” i „popaprańcem”.

Na stronie Petycjeonline.com opublikowano apel przeciw wulgarnemu językowi w materiale. - Oburza nas i odrzuca użycie w materiale (Anny Molskiej z dnia 10 sierpnia 2018 roku) w poznańskiej telewizji publicznej słów „spedalone" , „pedalskie" – wulgarnych, agresywnych, piętnujących, wykluczających. Są niedopuszczalne także w formie cytatu, gdy są pokazywane w pełni, jako potwierdzenie lansowanych tez. Te prostackie sformułowania obce są kulturze dyskusji kraju, który szanuje wszystkich obywateli, bez względu na ich orientacje seksualną, wyznanie, czy światopogląd - stwierdzono w petycji.

We wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak na swoim profilu facebookowym poparł ten apel. - Zachęcam do podpisania petycji! To, co od jakiegoś czasu robi TVP jest po prostu zaprzeczeniem dziennikarstwa - uzasadnił.

- W rozpoczynającej się właśnie kampanii wyborczej nie zamierzam przyjmować żadnego zaproszenia do studia TVPiS - dodał Jaśkowiak.

Prezydent Poznania w tym roku po raz pierwszy objął Marsz Równości patronatem.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezydent Poznania bojkotuje TVP z powodu materiału o Marszu Równości. „To zaprzeczenie dziennikarstwa”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Przesadził. Powinien przeprosić i przyjść. Pewnie nie chce Rachonia.
odpowiedź
User
gość
Przesadził. Powinien przeprosić i przyjść. Pewnie nie chce Rachonia.

No chyba ktoś inny powinien przepraszać
odpowiedź
User
Klari
„Eksperci” od mediów! Sympatycy PiS-u!
Wasze komentarze w różnych portalach informacyjnych opierają się wyłącznie na przekazywanych Wam kłamstwach. TVP - manipuluje faktami, POLSAT przekazuje i manipuluje. Jedyna stacja TVN, przekazuje fakty - całą prawdę całą dobę. To dlatego tak nalatujecie na TVN! Działa na Was, jak czerwona płachta na byka. Widać, prawda w oczy kole.
Przeciwnicy TVN-u! Oglądajcie dalej te bzdury w TVP. Choć taki przekaz Wam się po prostu należy, bo inne są dla Was za trudne.
PiS upaja się obrażaniem innych. Ma też w tym kierunku specjalnie wyćwiczony w mowie przekaz dla mediów. Wy pewnie też korzystacie z „pisowskiego” słowniczka wyrazów stosowanych, takich jak: kanalie, komuniści i złodzieje, mordy zdradzieckie, swołocz, chlew, bydło, chamy lewackie, sodomici, świry itp. a także ze słownika R. Ziemkiewicza, który mówi ...”Chcę powiedzieć głośno świniom, łajdakom i mendom z opozycji...”, czy z Tarczyńskiego atakującego Mellera: "Olać to mogę Twoją matkę". No cóż, język świadczy o poziomie intelektualnym i o kulturze osób, które tak się wypowiadają, ale i które propagują takie teksty.
Nie zazdroszczę Wam towarzystwa takich osób. - Jakich osób? – pytacie. - Przypominam, kto tak nieładnie mówi: Kaczyński, Brudziński, Gosiewska, Pawłowicz, Błaszczak, Karczewski i inni. No tak, ale skąd macie wiedzieć, że Oni tak brzydko mówią, przecież Wasza TVP „karmi” Was czym innym! Dla jasności, nie oglądam TVP i jej pokrewnych stacji, wystarczą mi (na podstawie artykułów) nazwiska osób, które tworzą newsy i bzdury na czerwonym pasku.
I wszystko jasne! Łykajcie dalej te brednie! Ja już „łykam” kawę i ciasto z malinami! - Nie, nie! Nie udławię się. Miłego dnia!
odpowiedź