SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Kurski był na finale Eurowizji Junior mimo zakażenia koronawirusem. TVP: nie stwierdzono przesłanek do izolacji

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski w zeszłą niedzielę był w Paryżu na finale Eurowizji Junior, chociaż pięć dni wcześniej uzyskał pozytywny wynik testu na covid. - Nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego - zapewnia biuro prasowe TVP.

Jacek Kurski, fot. AKPAArticle

Według ustaleń Onetu Jacek Kurski poddał się testowi na covid, po tym jak miał kontakt z zakażoną osobą. Sam nie miał żadnych objawów zakażenia.

Test z 12 grudnia w zakładzie diagnostyki laboratoryjnej szpitala MSWiA dał wynik negatywny. Natomiast w teście przeprowadzonym dwa dni później Jacek Kurski uzyskał wynik pozytywny. Test zrealizowano metodą PCR, uznawaną za najbardziej dokładną.

Onet podkreślił, że jego dziennikarze widzieli dokument z pozytywnym wynikiem badania u Jacka Kurskiego.

Zgodnie z przepisami osoba zakażona powinna odbyć 10-dniową izolację domową. Ten okres jest liczony od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu na covid.

Jacek Kurski nieobecny na konferencji o „Sylwestrze Marzeń”, był na finale Eurowizji Junior

W piątek 17 grudnia w siedzibie Telewizji Polskiej odbyła się konferencja zapowiadająca „Sylwestra Marzeń”. Jacek Kurski nie uczestniczył w niej stacjonarnie, jego wypowiedź pokazano na telebimie.

Natomiast w zeszłą niedzielę Kurski był w Paryżu na finale Eurowizji Junior, w której polska wokalistka Sara James zajęła drugie miejsce. Wieczorem prezes TVP i piosenkarką wspólnie udzielili wywiadu w „Gościu Wiadomości”.

Finał odbył się w centrum sztuk performatywnych La Seine Musicale, na stronie internetowej podano, że wszyscy uczestnicy i goście musieli mieć tzw. paszport covidowy, czyli certyfikat potwierdzający pełne zaszczepienie, zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem albo negatywny wynik testu wykonanego najwyżej 72 godziny wcześniej.

TVP: prezes Kurski "postąpił zgodnie z przepisami"

W odpowiedzi na pytania Onetu biuro prasowe Telewizji Polskiej stwierdziło, że informacje o stanie zdrowia pracowników firmy, także prezesa, „są ochroną danych osobowych szczególnej kategorii”.

- Informujemy, w drodze wyjątku i za zgodą Pana Jacka Kurskiego, że w dniu 14.12 nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego. Pan Prezes postępuje zgodnie z przepisami prawa i zasadami bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 - przekazał nadawca.

Zapewnił, że Kurski podczas podróży lotniczej do Paryża „stosował się do obowiązujących przepisów”, a „w pasażerskim ruchu lotniczym obowiązują bardzo rygorystyczne procedury covidowe”.

Dlaczego więc Kurski dwa dni przed finałem Eurowizji Junior nie uczestniczył stacjonarnie w konferencji o „Sylwestrze Marzeń”, któremu co roku poświęca dużo uwagi? - Prezes, choć bardzo aktywny, nie musi uczestniczyć we wszystkich konferencjach ramówkowych czy eventach telewizyjnych. Dla przykładu w ostatnim czasie nie uczestniczył też np. w gali „Paszporty Wolności” czy koncercie „Murem za polskim mundurem” - wyliczyło biuro prasowe TVP.

17 grudnia w Telewizji Polskiej odbyła się konferencja z udziałem polskich gwiazd „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem. Jacek Kurski na spotkaniu był nieobecny, przemówił do zgromadzonych z nagrania.

- Dzięki nowoczesnej, multimedialnej scenie na Górnej Równi Krupowej w najwyżej położonym mieście w Polsce, będziemy najbliżej gwiazd w towarzystwie największych artystów polskiej i międzynarodowej estrady. Na scenie wystąpi ponad 30 solistów i zespołów, które zaśpiewają przeboje kochane przez miliony Polaków. W każdym wieku, bo Telewizja Polska potrafi zaspokajać wszystkie gusta, wszystkie wrażliwości oraz budować nawet w czasie nocy sylwestrowej rodzaj wspólnoty narodowej - mówił Kurski.

Tegoroczna Eurowizja Junior odbyła się we Francji w Paryżu, ponieważ rok temu widowisko wygrała reprezentantka tego kraju. W poprzednich dwóch latach Eurowizja Junior organizowała Telewizja Polska z uwagi na zwycięstwa Roksany Węgiel i Viki Gabor.

W TVP1 Eurowizję Junior 2020 śledziło średnio 4,47 mln widzów. W TVP ABC było to 341 tys., a w TVP Polonia - 161 tys.

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski był na finale Eurowizji Junior mimo zakażenia koronawirusem. TVP: nie stwierdzono przesłanek do izolacji

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Helmut Klopp
Nie stwierdzono też przesłanek przeciwko podczepieniu się pod policyjną kolumnę, bo dobrze się jechało.
odpowiedź
User
mar
Nie musi uczestniczyć we wszystkich eventach, ale podczas transmisji z Sylwestra realizator będzie w przebitkach co 10 minut pokazywał żenujące pląsy z doklejonym uśmiechem nr 3.
odpowiedź
User
Iryk
Same kłasmtwa udaje wszystko TVP nie oglądamy
odpowiedź