SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Leśkow zamiast Krzysztofa Silickiego nowym dyrektorem NASK

Profesor Jacek Leśkow został powołany przez ministra cyfryzacji na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Krzysztof Silicki, który do tej pory pełnił obowiązki szefa NASK powraca w instytucie na stanowisko zastępcy dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji.

Jacek Leśkow, fot.: NASK Article

Jacek Leśkow, profesor Politechniki Krakowskiej dotychczas piastował w NASK stanowisko zastępcy dyrektora ds. Projektów Administracyjno-Edukacyjnych. Doktoryzował się w Instytucie Matematyki Polskiej Akademii Nauk w 1987 r., habilitację uzyskał w 1999 r. na Politechnice Wrocławskiej.

Przez kilkanaście lat Jacek Leśkow pracował na University of California (Santa Barbara, USA) jako dyrektor Laboratorium Konsultingu w Departamencie Statystyki. Był też prorektorem ds. naukowych w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. W pracy naukowej specjalizuje się w sztucznej inteligencji i statystycznej obróbce sygnałów.

Teraz Jacek Leśkow został powołany przez ministra cyfryzacji na stanowisko dyrektora NASK. Pełniący dotąd tę funkcję Krzysztof Silicki został ponownie powołany na stanowisko zastępcy dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji w NASK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Leśkow zamiast Krzysztofa Silickiego nowym dyrektorem NASK

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl