SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Nowak szefem RadioSpacja.pl. Ma zbudować jej strukturę i zdobyć kapitał na rozwój

Jacek Nowak dołączył do zespołu rozgłośni RadioSpacja.pl. Został pełniącym obowiązki prezesa spółki. - Ma rozkręcić biznes, doskonale wie, jak się to robi - mówi nam Paweł Sito. - Moim zadaniem jest budowa całej struktury RadioSpacja.pl, w zasadzie od podstaw - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Nowak.

Article

Jacek Nowak to jedna z osób, które w latach 90-tych XX wieku budowały od podstaw radio RMF FM. Trafił do tej stacji w 1993 roku. W latach 1998 – 1999 był dyrektorem działu sprzedaży Broker FM. W 1999 roku odszedł z radia, a rok później zaczął pracę w TVN - gdzie spędził w sumie 18 lat. Pracował tam m.in. jako zastępca dyrektora Biura Reklamy (lata 2000-2013), odpowiadając za sprzedaż sponsoringu, sprzedaż specjalną czy brandent content. Od roku 2015 był odpowiedzialny za produkcje reklamowe dla klientów Grupy TVN, równolegle będąc członkiem zarządu w Fundacji TVN  „Nie jesteś sam”. W fundacji jego zadaniem było pozyskiwanie środków finansowych, komunikacja reklamowa i media społecznościowe. Odszedł z Grupy w 2018 roku.

Jacek Nowak szefem RadioSpacja.pl

Teraz dołączył do zarządu RadioSpacja.pl, gdzie został wybrany p.o. prezesa. - Ma za zadanie rozkręcić nam cały ten biznes, pokładamy w nim duże nadzieje - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Sito, redaktor naczelny i członek zarządu rozgłośni. - Gdy „wszedłem na pokład”, złapałem się za głowę. To są świetni ludzie, znakomici dziennikarze i niezastąpieni radiowcy, ale tworzą grupę zapaleńców, bez zwartej struktury. Muszę tę strukturę zbudować od zera - mówi nam Jacek Nowak. I dodaje: - Ale jestem przekonany, że to się uda. W ciągu sześciu miesięcy będziemy dobrze funkcjonującym biznesem.

Nowak wylicza, co trzeba będzie zmienić w rozgłośni w najbliższych miesiącach: - Musimy poprawić crowfunding, w zasadzie przekonstruować go na nowo. Za miesiąc powinno być z tym dobrze. Zbudować nową stronę WWW, przygotować odnowioną wersję aplikacji. Potrzebujemy kapitał na development, więc musimy zacząć starania o fundusze i dotacje celowe. Z tego źródła musimy zdobyć jakieś pół miliona złotych. Będziemy ujednolicali sprzęt w radiu, aby wyeliminować sytuację, że każdy DJ ma swoje słuchawki, czy przyniesiony z domu mikser. Jesteśmy też na dobrej drodze do uzyskania dużego partnera technicznego, który pomoże nam w tym ujednoliceniu. W ciągu mniej więcej trzech miesięcy muszę też zmienić sytuację, w której wszyscy tutaj pracujemy za darmo. No i opracowuję też strategię reklamową, która na pewno będzie zaskoczeniem dla rynku – podsumowuje nasz rozmówca.

Nowy szef RadioSpacja.pl mówi, że w tej chwili pracuje nad restartem rozgłośni w tej chwili po kilkanaście godzin na dobę. - Widzę w tym zespole taki sam entuzjazm, jaki panował w zespole RMF na samym początku, to dodaje mi energii. I wiary, że za pół roku będziemy porządnie funkcjonującym biznesem - komentuje Jacek Nowak. Dodaje też, że radio pod jego przywództwem nie będzie konkurowało z Radiem Nowy Świat. – To jest stacja, która powstała jako „anty-Trójka”, ma grono stałych słuchaczy, którzy odeszli od Trójki, byłych dziennikarzy tej stacji. My idziemy swoją drogą, jesteśmy stacją muzyczną i w tym kierunku będziemy się rozwijali.

Paweł Sito założył radiostację w marcu br. Rozgłośnię tworzą prezenterzy i dziennikarze, którzy w większości pracowali wspólnie w Radiostacji w latach 1998-2001. Ekipa (wraz ze współpracownikami) docelowo liczyć ma trzydzieści kilka osób.  W zarządzie spółki nadającej - oprócz Jacka Nowaka – są teraz jeszcze Hubert Augustyniak i Paweł Sito, który jednocześnie pełni też funkcję redaktora naczelnego i dyrektora programowego.

W RadioSpacja.pl pracują m.in. Artur Orzech, Novika, Agnieszka Sielańczyk, Stanisław Trzciński, Andrzej Szajewski, Magda Gacyk, Mikołaj Komar, Przemysław Jah Jah Frankowski, Jacek Kaczyński, Janek Szlagowski,  czy Marcin Fabjański. Radio reklamuje się wciąż hasłem, ze w stu procentach jego programy nadawane są z domów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Nowak szefem RadioSpacja.pl. Ma zbudować jej strukturę i zdobyć kapitał na rozwój

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
EREMIX
Odpowiedni człowiek, na odpowiednim miejscu. Sito to dobry radiowiec, ale nie umie w księgowość :)
odpowiedź
User
Sprawdzę
O super,że Pana Artura Orzecha można gdzieś usłyszeć :)
P.S. takiego pana trzeba do trójki wprowadzić, żeby zatrzymał ten walec!
odpowiedź
User
Bartos
O super,że Pana Artura Orzecha można gdzieś usłyszeć
P.S. takiego pana trzeba do trójki wprowadzić, żeby zatrzymał ten walec!

Trójka jest już zaorana niestety. Są 3 opcje odnośnie tego co się dzieje na Myśliwieckiej:
1) Zprywatyzować Trójkę :O Plan nierealny bo przecież obecnie rządzący walczą z "dziką" prywatyzacją
2) Jeszcze jedno radio internetowe na styl Nowego Świata
3) Zapomnieć o Trójce i słuchać na przemian Radiospacji, RNŚ i Halo radio
odpowiedź