SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Rostowski, Adam Michnik i Dariusz Miłek z Nagrodami Kisiela 2013

Jacek Rostowski, Adam Michnik i Dariusz Miłek zostali laureatami Nagrody Kisiela 2013. Ich wyboru dokonała kapituła złożona z laureatów poprzednich edycji. Nagrody wręczone zostaną podczas gali, która odbędzie się w styczniu 2014 roku.

(od lewej) Zbigniew Jagiełło, Irena Eris, Jan Krzysztof Bielecki, Michał Lisiecki, Roman Młodkowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Sylwester Latkowski, Andrzej Mleczko, Wiesław Uchański, Sobiesław Zasada PAP/Jakub KamińskiArticle

Jacek Rostowski wygrał w kategorii “Polityk”. Został doceniony przez kapitułę „za rolę sapera gospodarki”. Były minister finansów zdobył bezwzględną większość już w pierwszej turze głosowania. Drugie miejsce zajął w niej Waldemar Dąbrowski.

Nagrodę dla Adama Michnika w kategorii “Publicysta” kapituła uzasadniła stwierdzeniem: „Za konsekwentne bycie Michnikiem”. W tej kategorii w drugiej turze kapituła wybierała pomiędzy Michnikiem i Anne Applebaum.

Największe emocje wzbudził wybór w kategorii “Przedsiębiorca”. Tu w drugiej turze były aż trzy kandydatury: Ryszarda Florka, Dariusza Miłka i Jarosława Ptaszka. W trzeciej turze właściciel sieci CCC pokonał Ryszarda Florka. Dariusz Miłek zdobył uznanie kapituły, „bo zaszedł daleko”.

W kapitule zasiadają dotychczasowi laureaci Nagrody Kisiela. Udział w obradach wzięli m.in. Jan Krzysztof Bielecki, Irena Eris, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Andrzej Mleczko, Roman Młodkowski, Janina Paradowska, Sobiesław Zasada. W spotkaniu kapituły tradycyjnie uczestniczył też Jerzy Kisielewski, syn patrona nagrody, który jest honorowym członkiem kapituły.

Nagrody Kisiela po raz pierwszy zostały wręczone w 1990 roku, a laureatów wskazał wówczas sam Stefan Kisielewski. On również wybrał laureatów drugiej edycji nagrody w 1991 r., na krótko przed śmiercią.  Od 1992 roku. Nagrody Kisiela przyznaje kapituła.

W latach 2007-2009 nagrody nie były przyznawane z powodu rozdźwięku między znaczną częścią kapituły a ówczesnym wydawcą i redakcją tygodnika “Wprost”. W 2010 r. nowy wydawca, Platforma Mediowa Point Group, w porozumieniu z Jerzym Kisielewskim i większością członków kapituły, przywrócił Nagrody Kisiela.

W 2010 r. pierwsze po przerwie Nagrody Kisiela otrzymali: Jerzy Buzek, Krzysztof Olszewski i Andrzej Mleczko. W 2011 r. Kapituła po raz pierwszy (i jedyny w swojej historii) nagrodziła trzy kobiety: Elżbietę Bieńkowską, Janinę Paradowską i Krystynę Jandę. W ubiegłym roku laureatami zostali Tadeusz Mazowiecki, Joanna Solska-Czerska oraz Tomasz Zaboklicki.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem “Wprost” w okresie od stycznia do września br. wyniosła 63 938 egz. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Jacek Rostowski, Adam Michnik i Dariusz Miłek z Nagrodami Kisiela 2013

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Czy szanowna kapituła zupełnie już straciła kontakt z rzeczywistością? Facet, który zdewastował polskie finanse i osiągnął himalaje w zadłużaniu Polski, dziennikarz-emeryt, którego poglądy uległy totalnej erozji (przepraszanie za Kiszczaka-człowieka honoru).... Sami sobie nadajecie tytuły, a Kisiel w grobie robi tulupy! Żenada!
odpowiedź
User
Marek
Wybory Kapituły, tak jak i wybory Kisiela - zawsze były ciekawe, przekornie i kontrowersyjne.
odpowiedź
User
adi
==Określ Położenie Dziewczyny lub Chłopaka, Twojego Męża albo Żony
Doskonała Możliwość Dokładnej Lokalizacji Telefonu Komórkowego.
Zobacz gdzie znajduje się Osoba, telefon, którego szukasz!
http:\otourl.pl95g0
odpowiedź