SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Sobala szefem Polskiej Fundacji Narodowej? Polskie Radio dementuje

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala miał dostać propozycję pokierowania Polską Fundacją Narodową. Polskie Radio zdecydowanie dementuje tę pogłoskę.

Jacek Sobala, fot. Polskie RadioArticle

Polska Fundacja Narodowa to powołana w 2016 roku fundacja, utworzona przez 17 półek Skarbu Państwa, której zadaniem jest budowanie marki Polski. Wśród fundatorów są m. In. Enea, Lotos, Grupa Azoty, PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, PKP, PKO BP i PZU. Prezesem jest Maciej Świrski.

O fundacji stało się głośno we wrześniu 2017 roku, gdy przygotowała kampanię „Sprawiedliwe sądy”. O kampanii dyskutowano dużo od momentu jej startu, często w negatywnym kontekście. Skrytykowało ją także wielu dziennikarzy i publicystów.

Portal Onet.pl podał, że premier Mateusz Morawiecki miał nakazać szukanie nowych władz PFN, szykując jednocześnie odwołanie całego zarządu Fundacji. - Decyzja de facto zapadła - słyszymy od osób z najbliższego otoczenia Morawieckiego. Jak twierdzą nasi rozmówcy, obecnie trwają poszukiwania kandydatów, którzy będą w stanie pokierować fundacją, by ta zaczęła w końcu realizować cele, dla których ją powołano. A przy okazji zmienić jej negatywny wizerunek. O PFN bowiem w zasadzie nikt w obozie władzy nie jest w stanie powiedzieć ani jednego dobrego słowa - pisze autor tekstu, Andrzej Gajcy. Zarządu ma bronić wicepremier i minister kultury, Piotr Gliński.

Dziennikarz Radia ZET, Mariusz Gierszewski, poinformował na swoim koncie twitterowym, że propozycję pokierowania Polską Fundacją Narodową miał usłyszeć prezes Polskiego Radia, Jacek Sobala. Wiadomości takie mają krążyć po siedzibie PR.


Rzecznik Polskiego Radia, Małgorzata Kaczmarczyk, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zdecydowanie dementuje te pogłoski. - To nieprawda. I proszę traktować to jako oficjalne stanowisko - informuje Kaczmarczyk.

W październiku ub. roku Fundacja otrzymała nowy statut. Zapisano w nim m.in. „podtrzymywanie i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, upowszechnianie w kraju i za granicą wiedzy o historii, ze szczególnym uwzględnieniem historii najnowszej, a także upowszechniania martyrologii i bohaterskich czynów Narodu Polskiego”.

Zdaniem naszych rozmówców - zmiana ta to nic innego jak dopasowanie jego brzmienia do prawdziwych zadań, jakie na zlecenie polityków fundacja ma realizować.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Sobala szefem Polskiej Fundacji Narodowej? Polskie Radio dementuje

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz Wybranowski
W każdej plotce jest zawsze trochę prawdy. Inny klasyk mawia: Nie chcę, ale muszę. A ja powtarzam, że czas zacząć rozliczać szefów publicznych mediów z grzechów zaniechania i niezrealizowanych obietnic. Jacek Sobala, jako prezes Polskiego Radia, odpowiada za dobór współpracowników i odpływ słuchaczy. Także za wyniszczającą praktykę traktowania po macoszemu polskiej muzyki i polskich twórców. Uważam, że przyzwoitość każe wskazywać błędy i niedociągnięcia. Generalnie jestem przeciwnikiem wersji: Polacy nic się nie stało! I trwania w chocholim tańcu. A tak jest w przypadku Polskiego Radia.

Pozdrawiam Forumowiczów
odpowiedź
User
Henio
Grabarz Polskiego Radia.Co musi się jeszcze stać by ten człowiek wyleciał ze stołka?
odpowiedź
User
Artek
Związany z Sakiewiczem, czyli medialnym zapleczem Macierewicza. Będzie czyszczony niechybnie. Chyba, że dokona jakiegoś spektakularnego hołdu i zostanie mu - "ale to już ostatni raz!" - wybaczone. Może na razie go tylko zmarginalizują ale zachowają przy życiu?
odpowiedź