SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Szarek szefem TVP Rzeszów

Jacek Szarek został pełniącym obowiązki dyrektora TVP Rzeszów, zastępując Włodzimierza Rudolfa. Zarząd TVP zdecydował też o rekomendowaniu na szefów TVP Lublin i TVP Gorzów dotychczasowych p.o. dyrektorów tych oddziałów.

Jacek Szarek szefem TVP Rzeszów

Telewizja Polska w kwietniu br. rozpoczęła nabór na stanowisko dyrektora TVP Rzeszów (więcej na ten temat), ale z niego ostatecznie zrezygnowała. Wczoraj zarząd TVP zdecydował się powierzyć kierowanie ośrodkiem Jackowi Szarkowi. Związany od wielu lat z rzeszowskim oddziałem TVP Szarek - zdaniem zarządu - „daje rękojmię jego stabilizacji i podniesienia poziomu oferty programowej”.

Jacek Szarek z Telewizją Polską związany jest od 1995 roku. W latach 2000 - 2006 był zastępcą dyrektora ds. programowych TVP Rzeszów. W tym czasie rzeszowskie „Aktualności” zostały uznane za najlepszy regionalny program informacyjny w kraju. Od 2006 r. pracuje jako dziennikarz-publicysta. Jest autorem filmów wykorzystywanych w oficjalnej promocji województwa podkarpackiego. Ukończył Wydział Prawa UMCS.

Dotychczasowy p.o. szef TVP Rzeszów Włodzimierz Rudolf na zająć się inną funkcją w ośrodku, ale TVP nie podaje, jakie zajmie stanowisko.

Zarząd TVP wystąpił też z wnioskiem do rady nadzorczej o powołanie Tomasza Rakowskiego na stanowisko dyrektora TVP Lublin oraz Artura Gurca na funkcję dyrektora TVP Gorzów. Obaj obecnie pełnią obowiązki szefów tych oddziałów.

W ośrodku w Gorzowie była prowadzona procedura naboru, a biorący niej udział Gurec okazał się, zdaniem zarządu, najlepszym kandydatem. Z kolei w Lublinie naboru nie było - dotychczasowa praca Tomasza Rakowskiego została wysoko oceniona przez zarząd.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Szarek szefem TVP Rzeszów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rakowski w Lublinie
Rakowski zrujnował ten oddział, wcześniej był red. naczelnym Naszego Dziennika i rzecznikiem prasowym prezydenta Lublina z PiS, a teraz po wyborach został pupilem PSL. Obrotowy człowiek, który o telewizji nie ma pojęcia, wie tylko z którymi politykami się zadawać.
8 9
odpowiedź
User
BadBoy
Szarek także jest fatalnym Prezesem. Szkoda, bo TVP Rzeszów znów jest skazana na złą politykę.
8 9
odpowiedź