SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacek Weksler odchodzi z Telewizji Polskiej

Jacek Weksler, dyrektor biura koordynacji programowej, w poniedziałek 17 września kończy pracę w Telewizji Polskiej. Jego obowiązki przejmie Maciej Bernatt-Reszczyński.

Jacek Weksler odchodzi z Telewizji Polskiej

TVP podaje, że umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, na prośbę Jacka Wekslera, związaną z jego nowymi planami zawodowymi. Weksler szefem biura koordynacji programowej był od czerwca 2011 roku. Prezes TVP Juliusz Braun podczas spotkania 13 września br. przekazał mu podziękowanie za „wielki wkład pracy w realizację zadań telewizji publicznej i udział w przygotowaniu koncepcji zmian programowych i organizacyjnych TVP”.

Obowiązki dyrektora biura koordynacji programowej TVP od 17 września br. będzie pełnił Maciej Bernatt-Reszczyński, będący dotąd jedną z osób kierujących jednostką. Na razie nie zdecydowano, czy będzie prowadzona jakaś rekrutacja na to stanowisko.

Jacek Weksler był reżyserem teatralnym, wydawcą oraz dyrektorem festiwali, m.in. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych. Przez dziesięć lat pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Polskiego we Wrocławiu. W latach 1997-2002 piastował funkcję prezesa Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów, a w latach 2003-2005 był wiceprezesem Unii Polskich Teatrów.

Od 1999 r. pracował przede wszystkim jako menedżer kultury i mediów, odpowiedzialny za realizację znaczących przedsięwzięć kulturalnych, do których należy zaliczyć m.in. prowadzenie Teatru TV (dyrektor w latach 1999-2004) oraz utworzenie TVP Kultura - pionierskiego kanału tematycznego Telewizji Polskiej, którego był pomysłodawcą i pierwszym dyrektorem. W 2006 r. zastąpił go Krzysztof Koehler - powołany przez ówczesnego prezesa TVP Bronisława Wildsteina.

Od stycznia 2008 r. pełnił funkcję dyrektora gabinetu politycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Za swoją działalność w 1996 r. został uhonorowany Odznaczeniem Prezydenta Wrocławia, za wkład w budowę Teatru Polskiego, w 2000 r. Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia zawodowe, a w 2005 r. srebrną nagrodą Gloria Artis. Otrzymał też Nagrodę Rady Programowej TVP za najpełniejszą realizację idei misji Telewizji Polskiej (1999 r.), Nagrodę Klubu Krytyki Teatralnej im. Stefana Treugutta za wprowadzenie do Teatru TV sztuk współczesnych oraz dwie nominacje - do nagrody NIPTEL i nagrody im. Dariusza Fikusa - za stworzenie TVP Kultura.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Weksler odchodzi z Telewizji Polskiej

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pan z TVP2
...i jeszcze nagroda za koncertowe położenie dwóch ramówek, czyli Krzyż Na Drogę.
odpowiedź
User
mops
No pięknie, signum temporis, facet, który rozwalił obie anteny TVP1 i TVP2 i zrobił z nich pośmiewsiko dostaje list z podziekowania od takiego samego, albo jeszcze wiekszego dyletanta. No pięknie. Czas umierać. a z tego totalnego g... jakim jest TVP SA g. i tak nic się dobrego nie stworzy. Krzyz Na drogę Mister DŻeki DABLJU.
odpowiedź
User
Aga
Ciekawe dlaczego odchodzi? Może uznał, że nie ma widoków na prezesurę, albo że po prostu TVP jest trupem? Obwinianie go za słabe ramówki jest głupie, bo to oznacza, że w TVP nie ma dyrektorów anten
odpowiedź
User
marek1112
Niestety jego dyrektorowanie było dla TVP koszmarem. Dyletant doprowadził do klęski programowej.
odpowiedź
User
na Woronicza jednego politruka mniej
Po wykonaniu wielkiego wkładu pracy w realizację działań telewizji publicznej i udziale w koncepcji zmian programowych i organizacyjnych w TVP - odszedł na własną prośbę......... W tłumaczeniu z peerelowskiego na polski oznacza to, że prezydencka klika politruków pozbyła się przedstawiciela innej frakcji rządzącej partii.... i odesłała go na kolejny front walki ideologicznej. Z powrotem do ministerstwa kultury - na szefa gabinetu politycznego ministra??
odpowiedź