SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jacy Polacy grają? Młodzi i wykształceni. A w jakie gry?

Co trzeci Polak mający minimum 15 lat grał w ostatnim miesiącu w jakąś grę. Najchętniej tę formę rozrywki wybierają osoby młode i dobrze wykształcone.

Granie w minionym miesiącu w jakąś grę deklaruje 35 proc. Polaków w wieku 15 lat i więcej. Zdecydowanie najpopularniejsze są gry komputerowe, w telefonach komórkowych oraz w internecie. Natomiast z gier planszowych korzysta znacznie mniej osób.


Wśród Polaków  w wieku 15-19 lat ponad trzy czwarte grało w ostatnim miesiącu w jakąkolwiek grę. Co drugi z tych respondentów korzystał z gry na telefonie komórkowym lub komputerze, co trzeci - w internecie, a co piąty - na konsoli. Wszystkie te gry największą popularnością cieszą się właśnie w tej grupie wiekowej. Z kolei w gry planszowe najczęściej grają dwudziestolatkowie.

Korzystanie z gier w ostatnim miesiącu deklaruje 39 proc. mężczyzn i 31 proc. kobiet. Mężczyźni dwukrotnie częściej niż kobiety wybierają gry komputerowe (odpowiednio 20 i 10 proc. wskazań). Natomiast w gry planszowe gra 8 proc. kobiet i 5 proc. mężczyzn.

Z Polaków mających minimum 30 lat korzystanie z gier deklaruje mniej niż jedna trzecia respondentów.


Wśród osób z wyższym lub średnim wykształceniem gra prawie połowa, a wśród ludzi gorzej wykształconych - tylko niespełna jedna czwarta. W tej ostatniej grupie znacznie mniej popularne są gry w internecie. Wynika to z jednej strony z aspektów ekonomicznych, a z drugiej - z wieku tych respondentów, wśród których jest dużo osób starszych.

Natomiast Polacy z wyższym wykształceniem częściej niż z gier w telefonach komórkowych korzystają z gier planszowych.


TNS OBOP zebrał te dane od 19 do 22 maja br. w ramach badania Omnimas. Sondaż w formie wywiadów bezpośrednich (CAPI) objął reprezentatywną grupę tysiąca Polaków w wieku 15 lat i więcej.

Dołącz do dyskusji: Jacy Polacy grają? Młodzi i wykształceni. A w jakie gry?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
tylko Wiedźmin!!!
odpowiedź
User
bart
Tylko Palikot!!!
odpowiedź
User
IGI
FIFA 11
odpowiedź